Výrobce střídačů SolarEdge dosáhl nejlepších hospodářských výsledků v historii

Přední světový výrobce střídačů, výkonové techniky a baterií, izraelská společnost SolarEdge, dosáhla v prvním kvartálu roku 2020 historicky nejlepších hospodářských výsledků. Tržby společnosti činily 431,2 miliardy USD, což je o 3 % více než v předchozím období.

Zdroj: SolarEdge

Zdroj: SolarEdge

Rekordní výroba

 

V prvním čtvrtletí letošního roku SolarEdge na trh dodal střídače o objemu 1,85 GW a optimizéry v počtu 5,1 milionů kusů. Společnost si udržuje vysokou marži při prodeji svých solárních produktů. Oproti stejném období minulého roku firma dosáhla o 61 % vyšších tržeb.

 

Kvartální zisk společnosti dosáhl 42,2 milionů dolarů, což je o 122 % více než v předchozím období. Izraelský výrobce střídačů zvýšil své hotovostní rezervy ze 467,5 milionu USD na konci roku 2019 na 558,7 milionu USD na konci prvního čtvrtletí roku 2020.

 

O výborném hospodaření společností svědčí rekord v tržbách a cashflow v prvním kvartálu roku 2020.

 

Minimální dopad koronaviru

 

Navzdory epidemii koronaviru společnost SolarEdge fungovala v prvním čtvrtletí roku 2020 bez větších přerušení a úspěšně dokončila všechny dodávky svým zákazníkům.

 

Pokud se jedná o další výhled hospodaření, pak je firma ve svém výhledu pro zbytek roku 2020 opatrná. „Dopad koronaviru na ekonomiky celého světa, včetně hlavních trhů společnosti, je bezprecedentní. Proto je velmi obtížné predikovat s jistotou další vývoj hospodaření společnosti v průběhu roku 2020,“uvedla společnost ve svém prohlášení pro investory.

 

Společnost očekává, že ve druhém čtvrtletí roku 2020 její tržby dosáhnou cca 305-335 milionů dolarů a její marže budou ve výši 30-32%. Podle hodnocení předních analytiků (IHS Markit, WoodMac) společnost patří k „10 Ten“ výrobcům střídačů na světě.

 

V průběhu celého roku 2019 prodala společnost SolarEdge střídače o celkové kapacitě 5,6 GW. Díky akvizici několika dalších společností (Kokam, Gamatronic a S.M.R.E.) v roce 2019 společnost úspěšně diverzifikovala svůj byznys.

 

Firma SolarEgde vyvinula řešení fotovoltaického měniče s DC optimalizací, které změnilo způsob, jakým se doposud získávala a řídila energie ve fotovoltaických systémech. Inteligentní měnič SolarEdge urychluje návratnost investice (ROI), protože maximalizuje výrobu energie a současně snižuje náklady na její výrobu.