Veletrh Enex: Nejlepší výrobci a nejnovější řešení pro energetiku!

Na veletrhu Enex se již několik let setkávají nejvýznamnější zástupci obnovitelných zdrojů energie a konvenční energetiky. Svou účast na letošním ENEXu již ohlásilo více než 150 vystavovatelů ze 14 zemí (Čína, Česká republika, Francie, Itálie, Litva, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Polsko, Rakousko, Rusko, Španělsko, Švýcarsko, Jižní Korea).

Celé odvětví na jednom místě

Setkání energetického průmyslu sdružuje výrobce fotovoltaických panelů, instalatéry tepelných čerpadel, prodejce elektromobilů a společnosti zabývající se skladováním energie. Enex je také místem pro tradiční energetické společnosti: výrobce měničů, kabelů, rozvodných skříní a elektroměrů.

Mezi návštěvníky akce jsou zástupci energetických společností, výrobci zařízení a přístrojů pro distribuci energie, odborníci a vědci z technických univerzit. Mezi návštěvníky nechybí ani zástupci městských a obecních úřadů, kteří rozhodují o výdajích poboček na energie.

Nejnovější řešení pro energetiku

Veletrh Enex je místem produktových premiér – setkání je příležitostí představit oborové novinky specifickému publiku.

Nejnovější řešení pro drony, nejmodernější montážní a fotovoltaické systémy, nejnovější modely střídačů a tepelných čerpadel, kompletní systémy vytápění, ale i nabíjecí stanice pro elektromobily a elektroinstalační zařízení – to je jen malá část nabídky vystavovatelů na letošním veletrhu Enex.

Setkání s odborníky

Během veletrhu Enex budete moci navštívit zónu „MiastOZE_ – místo setkání a konzultací mezi investory a dodavateli a odborníky z praxe. Ve výstavní zóně bude mnoho výrobců a hlavních distributorů. Bude také příležitost k diskusím, rozhovorům a poradenství s odborníky, stejně jako k účasti na zajímavých workshopech a ukázkách. Ve hře v zóně MiastOZE City Game můžete vyhrát atraktivní ceny. Nebude chybět ani vybavení a produktové premiéry.

Průmyslová fóra

Kromě navázání cenných obchodních kontaktů je energetický veletrh také příležitostí k výměně zkušeností a získání odborných znalostí. Nabídka seminářů, setkání a konferencí je velmi široká a přizpůsobená potřebám odvětví.

Průmyslová fóra, která spoluorganizuje redakce GlobEnergia, se již stala tradicí: Fotovoltaické fórum Solar+ a Národní fórum pro tepelná čerpadla. Témata, která se na obou akcích probírají, se týkají novinek na trhu, problémů s instalací nebo inovativních způsobů využití fotovoltaiky a tepelných čerpadel.

Setkání se účastní investoři, poradci, dodavatelé se zájmem o tepelná čerpadla a fotovoltaiku i potenciální zákazníci.

Odborné konference

Konference Energia PL, věnovaná energetice v Polsku, se bude konat v prostorách veletrhu Enex již pošesté. Hlavním tématem setkání je problematika skladování energie. Panelových diskusí se zúčastní významní univerzitní odborníci a zástupci firem, kteří se zabývají problematikou konvenční energetiky.

Součástí programu veletrhu ENEX je také konference HEAT not LOST, která je určena představenstvům, zástupcům průmyslových podniků, vědcům a všem zájemcům o problematiku zvyšování energetické účinnosti a distribuované výroby.

Účastníci setkání se mimo jiné seznámí s technickými řešeními umožňujícími zlepšit energetickou účinnost zařízení a instalací používaných v průmyslových procesech a s technologiemi dostupnými na trhu pro výrobu a skladování energie.

Elektromobilita – správný směr

Další atrakcí veletrhu Enex je zóna elektromobility, věnovaná například elektromobilům. Demonstrační jízdy s elektromobily na speciálně připravené trati se setkaly s velkým zájmem návštěvníků. Prezentace vozidel poskytne příležitost seznámit se s technickými možnostmi elektromobilů i s fungováním konkrétních palubních systémů. Mezi představenými vozy budou modely TESLA: model X, model S a model 3.

Účast na veletrhu Enex je bezplatná, je však nutná předchozí online registrace.

Veletrh Enex se bude konat od 23. do 24. února 2022 na výstavišti Targi Kielce v Polsku. Akci doprovází veletrh ochrany životního prostředí a nakládání s odpady EKOTECH a mezinárodní veletrh 4Insulation.