Tietoevry vstupuje na český trh s produkty pro Energetiku

Divize Energy & Utilities společnosti Tietoevry, největší Nordické IT společnosti se sídlem v Helsinkách vstupuje na český trh s produkty DES „Distributed Energy Solution “a PAS „Process Automation Suite“.

Digitalizace v energetice je nevyhnutelná

Všechny evropské země nyní hledají ochranu před rostoucími cenami elektřiny a úsporami na účtech za energii. Cílem společnosti Tietoevry je energetický sektor digitalizovat, výrazně tak zajistit jeho vyšší efektivitu a podporu stále většímu využití obnovitelných zdrojů energie.

Mnoho lidí a společností investuje do fotovoltaických elektráren a dalším logickým krokem je připojení fotovoltaických elektráren k virtuálním elektrárnám a napojení se na energetické komunity.

Toho lze dosáhnout pouze digitalizací. Společně s vývojem v oblasti fotovoltaických a bateriových instalací pro průmysl a domácnosti přichází velká potřeba robustních systémů distribuované energie (DES) a Process Automation Suite (PAS). Tietoevry Energy & Utilities poradí obchodníkům a distributorům elektřiny jaké výhody jim přinese implementace systémů DES a PAS.

DES pro obchodníky a distributory energií

DES (Distributed Energy System) je softwarový systém určený pro obchodníky a distributory elektřiny. DES umí spojovat mikrovýrobny a menší elektrárny do velké virtuální elektrárny. DES pracuje s daty v reálném čase z malých fotovoltaických elektráren a robustních velkých zdrojů energie a umožňuje tak obchodníkům s elektřinou účastnit se trhu podpůrných služeb. Vytváří tím nové zdroje příjmů a zároveň se podílí na podpoře udržitelnosti národních elektrických sítí. Systém DES Vám pomůže stát se integrovaným agregátorem a rozšíří vaše zdroje příjmů účastí na trhu podpůrných služeb.

Link: https://www.tietoevry.com/en/industry/energy/distributed-energy-solution-des/

PAS pro distributory energií

PAS (Process Automation Suite) je systém navržený speciálně pro distributory elektřiny. PAS pokryje všechny vaše potřeby při nastavování a sledování obchodních procesů. Tohle řešení může spravovat celé životní cykly prostředků a zařízení, včetně plánování projektu, nasazení, údržby nebo automatizací části procesu a kombinací informací za použití předem stanovené logiky k zahájení požadované akce. Řešení PAS se zavede ve vašem existujícím aplikačním ekosystému a bude řídit vaše obchodní procesy od začátku do konce se všemi možnostmi a odchylkami od standardních situací nezbytnými pro zvládnutí celého procesu. Automatizuje vše, co lze automatizovat a podporuje uživatele při konzistentním řízení manuálních kroků. Zvyšuje tak efektivitu a šetří Vaše náklady.

Link : https://www.tietoevry.com/en/industry/energy/process-automation-suite-pas/

Společný vývoj přináší nejvyšší přidanou hodnotu

Tietoevry vyvíjelo DES a PAS software 5 let společně se skandinávskými zákazníky Helen a St1 Lähienergia Oy tak, aby co nejvíce splňoval potřeby klientů a moderní energetiky.

Link: https://www.tietoevry.com/en/newsroom/all-news-and-releases/other-news/2022/09/st1-lahienergia-oy-establishes-virtual-power-plant-with-tietoevry-solution/

Tietoevry zaměstnává 24 000 lidí po celém světě. V České republice má Tietoevry téměř 3 000 zaměstnanců, pracujících ve 4 pobočkách (Ostrava, Brno, Zlín, Olomouc).

Začněte nás sledovat na LinkedIn a Solárních novinkách.cz, kde s Vámi budeme sdílet novinky a další relevantní informace.

 

For more information, contact:

Jan Uherek
Business Developer, Energy & Utilities
Tietoevry Industry
Mobile +420 722 978 541
jan.uherek@tietoevry.com
(3) Jan Uherek | LinkedIn