Sunman Arch: Unikátní solární konstrukce z flexibilních panelů

Společnost nanosun s.r.o., přední distributor fotovoltaických komponentů, se letos v červnu velmi zdařile prezentovala na mezinárodním veletrhu Intersolar v Mnichově. Jde o jeden z největších světových veletrhů zaměřených na solární energetiku. Nanosun zde představil řadu novinek a inovativních technologií. Mezi nimi i unikátní flexibilní a ultralehké fotovoltaické panely Sunman. K jejich prezentaci zvolil netradiční prvek  – Sunman Arch, který se stal součástí výstavního stánku společnosti.

Zdroj: nanosun

Mimořádný ohlas

Sunman Arch dokonale vyjadřuje vlastnosti těchto nových panelů a zároveň ve veletržní expozici tvoří příjemné místo k jednání. Jeho výroby se chopili naši šikovní technici, kteří vytvořili speciální rám ve tvaru oblouku. Na něj potom připevnili lehké a ohebné solární panely Sunman. 

Věřili jsme, že tento unikátní prvek návštěvníky veletrhu zaujme. I tak nás výsledek mile překvapil. Sunman Arch se okamžitě stal tahákem a nebyl snad nikdo, kdo se u naší expozice nezastavil a oblouk si neosahal. Řada návštěvníků si pak domů odvezla i „Sunman Arch selfie“.

Mnohem důležitější pro nás ale je, že potencionální zájemce i díky způsobu prezentace velmi zaujaly vlastnosti nové generace panelů. Ty jsou totiž alternativou pro střechy, na které klasické panely, například z důvodu nízké nosnosti, osadit vůbec nelze. Panely Sunman váží pouhých 7,2 kg, což je přibližně třetina váhy panelů klasických, vážících okolo 20-25 kg.

Lehké panely pak nabízejí i další výhody. Kromě výrazně nižších nákladů na dopravu a manipulaci je to skutečnost, že se upevňují speciální technologií lepení. Tedy vás při instalaci nečeká žádné rozebírání krytiny ani vrtání děr do konstrukce střechy. Kompletní nalepení pak trvá pouhých pár hodin. A díky své flexibilitě padnou Sunman i střechám s oblým, či jinak atypickým tvarem.

Sunman Arch je pro nás dokladem toho, že má smysl poutavým a netradičním způsobem propagovat nové technologie, které mohou udělat svět čistší, díky využití energie z udržitelných zdrojů. Proto stále budeme hledat další poutavé cesty jak solární technologie, které se neuvěřitelně rychle rozvíjejí, co nejvíce přiblížit lidem.

Jak vznikal unikátní výstavní stánek?

Společnost nanosun s.r.o., vás ráda nechá nahlédnout do dílen, kde  tvoří své veletržní expozice. V tomto článku vám ukážeme fotografie přímo z výroby Sunman Arch. Chybět nebudou ani grafické návrhy celé expozice.

Máme ale ještě jednu dobrou zprávu. Na vlastní oči  si ji budou moci prohlédnout i zájemci v České republice.

Expozici nanosun 2023 představíme i na veletrhu Smart Energy Forum v Praze. Tam si na našem stánku od 17. do 18.října budete moci prohlédnout i Sunman Arch a třeba se u dobré kávy dozvědět víc o horkých novinkách v oboru solárních technologií.