Flexibilní solární panel Sunman získal cenu Zlatá taška 2024

Minulý týden proběhl dvacátý pátý ročník Veletrhu Střechy Solar Řemeslo, který se již tradičně konal v pražských Letňanech. Během veletrhu byly hned 2 produktům uděleny ceny v soutěži Zlatá taška 2024. K vítězům v soutěži patří flexibilní fotovoltaické panely Sunman, které distribuuje v Česku společnost nanosun s.r.o..

Zdroj: nanosun

Ocenění pro inovativní fotovoltaickou technologii

Ocenění Zlatá taška za nejlepší a nejpokrokovější exponáty veletrhu uděluje odborná porota soutěže již od roku 2002. Vyhlášení výsledků bylo jako každoročně součástí slavnostního večera, který se konal první den veletrhu.

Porota vybírala vítěze z největšího počtu výrobků, které kdy byly do soutěže přihlášeny. Posuzovala se originalita řešení, technické parametry, životnost, ekologie a dodržení legislativy. Z celkem 20 exponátů nakonec vybrali odborníci 6 produktů. Ty je přesvědčily svým přínosem pro obor a inovativností. Dva výrobky se staly vítězi ocenění, další 4 poté získaly čestná uznání!

Výherci jsou BESK, spol. s.r.o. a nanosun s.r.o.

Vítězem soutěže se stala inovativní Větrací taška od společnosti BESK, spol. s.r.o., předního českého výrobce betonových střešních krytin. Odborníci u ní ocenili zejména revoluční řešení odvětrávání a atraktivní změnu designu. Technologie, jakou byla taška vyrobená, navíc umožňuje cenu tašky snížit.

O titul vítěze se dělí BESK, spol. s.r.o. se společností nanosun s.r.o., která soutěžila se solárním panelem Sunman SMF430F-12X12UW. Inovativní fotovoltaické řešení v podobě ohebného a ultralehkého panelu je možné nalepit i na ploché střechy a méně únosné konstrukce, jako jsou balkony či cestovní karavany.

Zlatá taška – soutěž o nejlepší exponáty veletrhu

 

Ocenění Zlatá taška za nejlepší exponáty veletrhu uděluje odborná porota soutěže každoročně od roku 2002. Vyhlášení výsledků soutěže je součástí společenského večera pořádaného první den veletrhu.

Cílem soutěže je vyzdvihnout exponáty, které přinášejí pokrok, jsou svými parametry srovnatelné se světovou úrovní, určují trend vývoje ve svém oboru, mají zajímavé technické řešení, netradiční nápad, nabízí mimořádnou kvalitu za přijatelnou cenu, jsou zajímavé z ekologického hlediska, zaručují chemickou a biologickou nezávadnost, jsou energeticky úsporné či mají obecné vlastnosti charakterizující šetrný vztah k životnímu prostředí.