Sungrow jako první v branži získala certifikaci podle evropské normy pro stacionární akumulátory

Společnost Sungrow, která patří k největším světovým výrobcům střídačů a bateriových systémů akumulace energie (BESS), nedávno získala certifikaci podle evropské normy EN 50549-10 pro své akumulátory. Tuto certifikaci vydala německá  společnost TÜV Rheinland.

Zdroj: Sungrow

S novinkami společnosti Sungrow se můžete seznámit na stánku společnosti během veletrhu Smart Energy Forum v Praze ve dnech 17.-18. října 2023.

Potvrzení vysoké kvality

Jedná se o první evropskou certifikaci kompatibility s připojením k síti pro systémy skladování energie (BESS) s vysokým výkonem MW. Tato certifikace potvrzuje vysokou kvalitu a spolehlivost systémů BESS společnosti Sungrow, pokud jde o standardy provozu v energetických sítích v Evropě.

Získáním certifikace od TÜV Rheinland společnost Sungrow výrazně posiluje své vedoucí postavení v oblasti stacionárních akumulátorů energie a jejich kompatibility provozu v distribučních sítích.

Nová norma

EN 50549-10 je nová zkušební norma pro připojení výroben do sítě, která byla v Evropě zavedena v srpnu 2023 a vychází z příslušných ustanovení normy EN 50549-2 (požadavky na paralelní připojení elektráren k distribučním sítím středního napětí).

Tato norma dále upřesňuje požadavky na zkoušky BESS v oblastech, jako jsou nízkonapěťový průchod (LVRT) a vysokonapěťový průchod (HVRT), tolerance odchylky frekvence, kvalita výkonu, podpora jalového výkonu napětí, podpora poruchového napětí a trvalé připojení k síti s nulovým proudem.

Hlavním cílem normy je účinně zajistit stabilitu a vysokou kvalitu napájení evropských veřejných energetických sítí.

Důraz na inovace

Společnost Sungrow, která je špičkou v oboru výkonové elektroniky fotovoltaických střídačů a akumulátorů, úspěšně absolvovala zkoušku shody připojení k síti podle normy EN 50549-10 díky inovativnímu použití příslušných technologií. Tyto testy zahrnovala rychlou detekci kladné/záporné sekvence, odpojení kladné/záporné sekvence v reálném čase, technologie hladkého výstupu prvního řádu a ověření inteligentních řešení společnosti Sungrow v provozu v evropských sítích.

Letos v červnu společnost Sungrow získala prestižní ocenění ees AWARD 2023 pro svůj produkt PowerStack. Jedná se o kapalinou chlazený systém akumulace energie, který je určen speciálně pro komerční a průmyslový trh.

Toto prestižní ocenění potvrzuje vysokou kvalitu produktů a inovací v oblasti akumulace energie ze strany společnosti Sungrow.

S novinkami společnosti Sungrow se můžete seznámit na stánku společnosti během veletrhu Smart Energy Forum v Praze ve dnech 17.-18. října 2023.