Společnost Photon Energy již provozuje v Maďarsku 50 MW fotovoltaických elektráren

Mezinárodní společnost s českými kořeny Photon Energy oznámila, že její dceřiná společnost Photon Energy Solutions HU Kft dokončila v blízkosti maďarských měst Fertőd a Kunszentmárton výstavbu a připojila k síti sedm fotovoltaických elektráren s celkovou kapacitou 4,9 MWp. Tím skupina rozšířila vlastní portfolio fotovoltaických elektráren na 49,7 MWp.

Photon Energy


Sázka na vlastní development

Jako rozšíření elektrárny Fertőd I, první elektrárny skupiny o kapacitě 528 kWp na maďarském trhu, která byla uvedena do provozu v březnu 2018, se pět dalších elektráren (Fertőd II) rozkládá na ploše 6 hektarů a je připojeno k síti společnosti E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. Zatímco projekt Fertőd I byl získán ve fázi připravenosti k výstavbě, projekty Fertőd II prošly interním developmentem společnosti Photon Energy.

Zbývající dvě fotovoltaické elektrárny v Kunszentmártonu se rozkládají na ploše 1,7 hektaru a jsou připojeny k síti společnosti E.ON Tiszántúli Áramhálózati Zrt. Očekává se, že všech sedm elektráren ročně vygeneruje přibližně 6,0 GWh elektrické energie.

Příznivý tarif

„Jsme velice nadšeni, že jsme uvedli do provozu dalších sedm fotovoltaických elektráren ve Fertődu a Kunszentmártonu, což potvrzuje schopnost našeho týmu rychle a současně realizovat více projektů na různých místech a v nejvyšším průmyslovém standardu,“ řekl Georg Hotar, generální ředitel společnosti Photon Energy N.V.

Skupina bude vlastnit a provozovat tyto elektrárny prostřednictvím několika plně vlastněných projektových společností se sedmi licencemi KÁT. Licence je opravňuje k nákupnímu tarifu cca 32 590 HUF za MWh (cca 100 EUR za MWh) po dobu až 25 let, s maximální schválenou a podporovanou produkcí 15 600 MWh na licenci. Celkové roční příjmy všech sedmi elektráren se očekávají ve výši kolem 600 000 EUR.

Po revalvaci vlastního portfolia skupiny podle standardu IAS 16 bude ve výkazu zisku a ztráty za čtvrté čtvrtletí roku 2019 zaúčtováno přibližně 1,9 mil. EUR jako ostatní výsledek hospodaření (OCI) skupiny.