MALFINI prezentovala unikátní komplex FVE a kogeneračních jednotek finským partnerům

Odborníci na provoz a instalaci obnovitelných zdrojů z Finska zavítali v těchto dnech do prostor logistického centra společnosti MALFINI v Ostravě-Kunčičkách. Právě zde je už druhým rokem v provozu ojedinělý komplex fotovoltaické elektrárny a kogeneračních jednotek, díky němuž je společnost MALFINI  prezentována jako ukázkový příklad dobré praxe instalace obnovitelných zdrojů energie  v ČR, a je zahrnuta do mezinárodní databáze nejlepších příkladů dobrých praxí v rámci platformy Interreg Europe Policy Learning Platform.

Zdroj: SFŽP

Skvělé výsledky

„Projekt RESINDUSTRY, do kterého jsme byli vybráni na základě úspěšné realizace fotovoltaiky a kogeneračních jednotek jako součásti firemní strategie CSR, nám potvrdil, že jdeme v udržitelnosti správnou cestou. V rámci návštěvy finských partnerů se tak můžeme nejen pochlubit skvělými výsledky, ale také získat cenné zkušenosti pro další rozvoj v dané oblasti,“ říká aktuálně vedoucí projektů v MALFINI Tomáš Holub.

Finští partneři se zajímali především o způsob akumulace obnovitelně získané energie. Jak v diskusi zdůraznili, jejich doménou jsou především bioplynové stanice a právě praxe MALFINI v provázanosti kogeneračních jednotek, solárních panelů a velkokapacitních baterií je zaujala natolik, že zvolili cestu do Ostravy. Tady ocenili rovněž odborné informace zástupců generálního projektanta, firmy YOUNG4ENERGY, která s MALFINI i nadále spolupracuje. 

Mezinárodní projekt RESINDUSTRY, jehož vedoucím partnerem projektu je Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT, si klade za cíl navýšit kapacitu instalovaných obnovitelných zdrojů energie v průmyslu. Zmapování příkladů dobrých praxí v regionech partnerů projektu i mimo něj probíhalo v předcházejících dvou letech, kdy se podařilo získat přes 70 příkladů dobrých praxí.

Ukázkový příklad dobré praxe

Právě společnost MALFINI  je prezentována jako ukázkový příklad dobré praxe instalace OZE v regionu ČR a je zahrnuta do mezinárodní databáze nejlepších příkladů dobrých praxí v rámci platformy Interreg Europe Policy Learning Platform.

Sebraná data z příkladů dobrých praxí jsou základním podkladem pro regionální hodnocení poskytovaných podpor pro instalace OZE v průmyslu, která jsou součástí výstupů projektu RESINDUSTRY.

Zpracovávané hodnocení je také základem pro stanovení měřených KPIs (Key Performance Indicators) projektu a vznik Akčního plánu v jednotlivých regionech. Projekt RESINDUSTRY, „Policies for Renewable Energy Sources in Industry“ je podpořen z programu INTERREG EUROPE financovaného z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF).

Společnost MALFINI, a.s. se sídlem v Ústí nad Labem je středoevropským lídrem na trhu reklamního textilu a předním dodavatelem v dalších zemích Evropy s důrazem na společenskou odpovědnost. Ve svém portfoliu má i segment pracovních oděvů. Společnost nabízí přes 300 různých produktů. B2B charakter obchodního modelu firmy je založený na e-shopu, dostatečných skladových zásobách, rychlé logistice a dokonalých zákaznických službách.

Jako přední hráč v daném sortimentu se značkami Malfini, Malfini Premium a Piccolio, který doplňují pracovní oděvy Rimeck a také pracovní textil holandské firmy Tricorp, i bezpečnostní obuv společnosti Bata Industrials, působí firma už takřka v 35 evropských zemích. Roční celkové tržby ve výši 1,8 miliardy korun jsou výsledkem práce víc jak 320 zaměstnanců. Moderní, plně automatizovaný sklad v Ostravě disponuje kapacitou větší než dvacet pět milionů kusů reklamního textilu. Dodávky na klíčové trhy do okolních států jsou realizovány do 24 hodin.