SolarEdge uvádí na trh nový 330 kW střídač

Minulý týden na veletrhu RE+ v Las Vegas představil přední výrobce chytrých solárních měničů a výkonové elektroniky SolarEdge nový 3-fázový 330 kW měnič a komplementární optimizér H1300. Obě produktové novinky jsou určeny primárně pro pozemní komunitní projekty, agrivoltaiku a komerční solární parky.

 

Zdroj: SolarEdge

Nejvýkonnější střídač v kombinaci s výkonovou elektronikou

 

Nový měnič společnosti SolarEdge o výkonu 330kW je dokonalým řešením pro překonávání tradičních problémů solárních parků. Hodí se jak pro distribuovanou („měniče u panelů“), tak pro centralizovanou topologii, kdy lze na jednom centrálním místě instalovat velké střídače o výkonu 330 kW, ale zároveň poskytovat všechny výhody výkonové elektroniky na úrovni panelů od SolarEdge.

To zahrnuje vyšší výrobu pro rychlejší návratnost investice (ROI), flexibilitu při návrhu projektu, pokročilé bezpečnostní funkce a monitoring na úrovni panelů.

Nový měnič a optimizér výkonu společnosti SolarEdge jsou navrženy tak, aby pomohly snížit celkové náklady na výrobu energie (LCOE) prostřednictvím 99% účinnosti měniče, možností předimenzovat měnič až na 200% (DC/AC) a prostřednictvím integrovaného PID „doktora“.

Nižších LCOE lze také dosáhnout snížením nákladů na BOS (kabeláž a doplňkový materiál) až o 50 %, a to díky menšímu počtu stringů a prodloužením jejich délky (až 80 panelů ve stringu).

Nejprve v USA, pak i na další trhy

„Vzhledem k tomu, že solární průmysl hledá řešení, která by zlepšila škálovatelnost i ekonomiku komunitních projektů a solárních parků, lze s jistotou předpokládat, že DC optimalizace bude mít zásadní význam pro maximalizaci návratnosti investic (ROI) a zvýšení hodnoty pro investory,“ poznamenává Zvi Lando, generální ředitel společnosti SolarEdge.

Díky velké flexibilitě při navrhování systémů umožňuje nový měnič SolarEdge SE330k překonat nesoulad FV panelů (v čase roste a extrémně snižuje zisk investora) a ztráty v důsledku zastínění na nerovném či nepravidelném terénu. Pro developery a investory to znamená více možností, jak optimálně využít lokality pro výstavbu solárních elektráren.

V kombinaci s malými solárními trackery od sesterské společnosti SolarGik, které si můžete prohlédnout na výstavě Smart Energy Forum v Praze, se jedná o bezesporu o nejefektivnější řešení na trhu pozemních aplikací vůbec.

Nový střídač SolarEdge 330 kW je nyní k dispozici na trhu v USA pro projekty s plánovanou realizací v roce 2024. Výrobce očekává, že do konce letošního roku bude střídač dostupný i v dalších regionech světa.