SolarEdge: Nové výkonové optimizéry, Vánoční přání a členství v exkluzivním klubu S&P500

Přední světový výrobce fotovoltaických střídačů a chytrých energetických řešení, izraelská společnost SolarEdge, uvádí na trh dvě řady nových fotovoltaických optimizérů, které lze použít s panely o výkonu do 440 W a 500 W. Zařízení mají účinnost 99,5 % a je na ně výrobcem poskytována záruka 25 let.

Zdroj: SolarEdge

 

Novinka pro rezidenční fotovoltaické systémy

Maximální povolené systémové napětí pro novou řadu optimizérů pod značkou S-Series je 1 000 V. Nové zařízení je určeno primárně pro rezidenční fotovoltaické systémy.

Společnost SolarEdge oznámila, že nové optimizéry podporují vysoce výkonné fotovoltaické moduly typu M10 a G12, bifaciální moduly a moduly s vysokým vstupním proudem až 15 A. Nová řada optimizérů byla speciálně navržena tak, aby byla kompatibilní s rezidenčními střídači SolarEdge

Předností nových optimizérů je schopnost detekce abnormálního chování fotovoltaických konektorů, čímž lze zabránit riziku vzniku požáru a bezpečnostním problémům. Optimizéry jsou k dispozici ve dvou verzích se jmenovitým vstupním stejnosměrným výkonem 440 W a 500 W. Maximální účinnost obou zařízení je 99,5 % a jejich maximální výstupní napětí je 60 Vdc.

Další informace o produktových novinkách SolarEdge naleznete v tomto newsletteru.

Na trhu již počátkem roku 2022

„Nová řada optimïzérů S-Series je vybavena technologií SolarEdge Sense Connect, která jako první v oboru dokáže zabránit potenciálním tepelným anomáliím na úrovni jednotlivých konektorů, a to kromě tradičního způsobu jejich detekce na úrovni stringu,“ uvedl výrobce.

Kromě komplexní bezpečnostní sady s integrovanou funkcí SafeDC, funkce rychlého vypnutí a monitoringu na úrovni jednotlivých modulů, nabízí výkonové optimizéry řady S vylepšené uspořádání kabelů pro jednodušší a rychlejší instalaci.

SolarEdge nabízí na novou produktovou řadu optimizérů 25-letou záruku. Nová řada optimïzérů S-Series pro rezidenční i komerční aplikace bude na evropském trhu k dispozici počátkem roku 2022.

Členství v prestižním burzovním indexu

Od prosince 2021 se izraelská společnost SolarEdge stala součástí prestižního indexu S&P 500, do kterého patří 500 největších světových firem, jejichž akcie jsou obchodované na akciové burze v New Yorku v USA.

S tržní kapitalizací přes 16 miliard USD patří nyní SolarEdge mezi přední technologické společností světa a současně je druhou nejhodnotnější izraelskou společnosti po NICE Systems s tržní kapitalizaci přes 18,5 miliard USD.

Společnost SolarEdge byla založena v roce 2006. Od svého počátku se zaměřuje na vývoj a výrobu řešení pro FV střídače a bateriové systémy. V roce 2010 společnost uvedla na trh svůj optimalizovaný střídačový systém SolarEdge pro stejnosměrný proud (DC), který zvyšuje výrobu energie a snižuje náklady na energii vyrobenou fotovoltaickým systémem.

Za období leden až září 2021 SolarEdge dosáhla obratu ve výši 1,41 miliardy USD, což je o 28,2 % více než v roce 2020. Čístý zisk společnosti v tomto období dosáhl 210 milionů USD.

„Členství mezi nejlepšími společnostmi na Wall Street znamená, že naše společnost patří mezi nejlepší podniky na světě,“ řekl Lior Handelsman, spoluzakladatel společnosti SolarEdge.

Vánoční přání

Jako tradičně SolarEdge se loučí s nastávajícím rokem formou video přání, které si můžete prohlédnout na YouTube