Smart Energy Forum: Poslední volná místa na největší konferenci o akumulaci energie a fotovoltaice

Přední světoví a tuzemští experti z oblasti solární energetiky a akumulace již příští úterý 19. listopadu vystoupí na 5. ročníků mezinárodní odborné konference Smart Energy Forum (SEF). Ve hlavním konferenčním sálu zbývá několik posledních míst. Proč je konference SEF letos znovu vyprodaná?

SEF


Klíčová témata a špičkové řečníci


1. Hlavní technologické trendy a inovace v oblasti akumulace energie

• Ike Inkwan Hong, Prezident, Kokam Co. Ltd., Jižní Korea (Kokam je 4. největší výrobce Li-Ion baterií na světě)

• Dr. Victor Schäfer, Vice President – Research & Development, Tesvolt GmbH, Německo (Tesvolt v současnosti uvádí do provozu 1. evropskou gigatovárnu na Li-Ion baterie)

• Cyril Svozil, CEO, Fenix Group a.s. (provozuje od ledna 2019 jednu z největších firemních baterií v ČR o výkonu přes 600 kW)

2. Nové obchodní modely

• Oliver Koch,  Managing Director+COO, sonnen GmbH, Německo (sonnen je největším výrobcem domácích lithiových baterií na světě a staví obří virtuální elektrárnu, která je větší než podobný projekt Tesly)

• Radomír Prus, architekt projektu a hlavní investor, HE3DA s.r.o. (HE3DA chystá brzy spuštění první české gigatovárny na baterie a chystá produktové novinky)

• Martin Panáč, Vedoucí oddělení Future Grids, Siemens s.r.o. (nedávno uvedl do provozu největší baterii v ČR o 4MW/2,5 MWh pro potřeby LDS a poskytování systémových služeb)

3. Vývoj trhu, cen a perspektivní technologie akumulace energie

Julian Jansen, Senior Analytik pro akumulaci energie, IHS Markit, Velká Británie (uznávaný světový odborník na trendy a vývoj trhu akumulace energie ve světě

  Oliver Schmidt, Imperial College of London, Velká Británie (expert na predikci budoucího vývoje cen technologií v oblasti akumulace energie a jejich potenciálu)

  Dr. Stefan Koch, Vice-President, MAN Energy Solutions SE, Německo (odborník v oblasti  dlouhodobé akumulace energie na bázi technologie Power-To-Gas).

Celý program konference o akumulaci energie je uveden na jejím webu.


Komu je konference určena?

Od roku 2015 je SEF největším odborným eventem zaměřeným na moderní energetiku v ČR, který kombinuje konferenci o akumulaci energie, odborný FV workshop a doprovodnou výstavu. V roce 2018 na SEF navštívilo přes 800 návštěvníků z ČR a ze zahraničí, letos SEF poprvé překoná magickou hranici přes 1000 návštěvníků.

K návštěvníkům konference SEF o akumulaci energie patří zejména zástupci TOP managementu českých a slovenských firem, kteří mají zájem o investice do bateriových a dalších typů akumulace energie. Konferenci pravidelně také navštěvují zástupci investorů z FVE, zástupci distributorů bateriových a FV systémů, zástupci akademické obce, poradenských a finančních institucí a také a zájemci o nové perspektivní „zelené technologie“ pro energetickou soběstačnost.

Velmi zajímavý Workshop o fotovoltaice

Součástí eventu SEF je také odborný FV workshop za účasti předních tuzemských a zahraničních expertů. 

K hlavním tématům FV workshopu budou letos patřit:

– nové technologie FV panelů a střídačů
– investice do plovoucích FVE
– testování FV panelů
– nové dotace do FVE
– nová legislativa a změny v připojování FVE

Celý program FV workshopu je k dispozici na webu.


Další informace o konferenci a přihláška

Celý program SEF si můžete prohlédnout na jejím webu.

UPOZORNĚNÍ: Na konferenci se již přihlásilo přes 240 účastníků. Nyní je k dispozici posledních 20 volných míst – je nutné provést online registraci na webu

Jako BONUS mají registrovaní účastníci konference SEF o akumulaci energie také vstup ZDARMA na odborný FV Workshop a doprovodnou výstavu.

Registrace na konferenci o akumulaci energie se definitivně uzavírá v úterý 12. listopadu ve 23:00 vzhledem na téměř vyprodaný sál.