Risen Energy získala prestižní ocenění PV Magazine Awards 2023 v kategorii panely

Společnost Risen Energy, přední světový výrobce fotovoltaických panelů, nedávno zvítězila mezi více než 200 přihlášenými firmami z celého světa a získala prestižní ocenění PV Magazine Awards 2023.  Úspěch společnosti Risen Energy, která se stala jediným výhercem v kategorii fotovoltaických panelů, podtrhuje její úsilí o inovace a kvalitu produktů.

Zdroj: Risen Energy

Prestižní ocenění

V rámci ankety PV Magazine Awards 2023 byly oceněny špičkové pokroky a vyznamenány špičkové inovace v solárním průmyslu. Letošní příspěvky pečlivě hodnotila významná porota složená z 19 nezávislých odborných porotců, kteří jsou známí pro svoje rozsáhlé zkušenosti a odborné znalosti.

Produktem roku 2023 se stal křemíkový panel osazený vícepřechodovými články (HJT)  Hyper-ion od společnosti Risen Energy. Tento  panel dosáhl pozoruhodného milníku, když u své řady Hyper-ion stanovil nový rekordní výkon 741,456 W při působivé účinnosti 23,9 %.

Výkon přes 700 W je u každého solárního panelu mimořádný, neboť v sobě skrývá spoustu inovací, které ho odlišují od konkurence,“ komentoval ocenění redakce odborného časopisu PV Magazine. Panel Hyper-ion společnosti Risen Energy vyniká svými jedinečnými vlastnostmi.

Obsahuje patentované propojení článků 0BB společnosti Risen Energy, označené jako Hyper-link, díky kterému převyšuje konkurenci. Díky špičkové tloušťce článků 90 až 100 mikrometrů a možnosti volby ocelového rámu tento panel vyniká svou konstrukcí i funkčností. Hyper-ion se může pochlubit ohromujícím rozsahem výkonu 690-715 W, rozměry 2 384 mm × 1 303 mm a hmotností 37,5 kg. V říjnu dosáhl panel Hyper-ion hodnoty uhlíkové stopy 376,5 kg eq CO2/kWc.

„Panel Hyper-ion výrazně předčil zbytek kategorie HJT,“ řekla Molly Morgan, jedna z porotkyň. „V kategorii panelů je pro mě jednoznačné, že si největší uznání zaslouží modul s nejvyšší účinností.“

Nadstandardní účinnost

Společnost Risen Energy navíc rozšířila svou záruku a překonala tak svoji konkurenci, která vyrábí křemíkové TOPCon panely. Nyní nabízí 15letou záruku na výrobek a 30letou záruku na výkon, která zaručuje minimálně 90,3 % jmenovitého výkonu. Dřívější empirické testy provedené v Číně ve spolupráci společnosti Risen Energy a Národního centra pro dohled a kontrolu kvality solárních fotovoltaických výrobků (CPVT) ukázaly, že panely Hyper-ion překonaly panely typu PERC, když dosáhly o 5,13 % vyššího výkonu na watt.

„Panelu Hyper-link od Risen jsem udělil vysoké hodnocení, protože má poměrně vysokou účinnost  a jeho energetický výnos je určitě výhodou díky lepší teplotní koefektivitě i mírně vyšší bifaciálnosti,“ dodal George Touloupas, další z porotců.

V červenci byl vyhlášen žebříček Fortune China 500 pro rok 2023, v němž se společnost Risen Energy umístila na 435. místě. Společnost důsledně usiluje o cenově dostupnou elektřinu a snižování emisí uhlíku. Neustálou minimalizací dopadu na životní prostředí dosahuje společnost Risen Energy nejen nižších nákladů na elektrickou energii zásluhou lepší výroby energie, ale také se etabluje jako špičkový čínský výrobce, který uspokojuje požadavky globálního trhu.