Risen Energy expanduje na polském fotovoltaickém trhu, který prudce roste

Přední světový výrobce fotovoltaických panelů, čínská společnost Risen Energy nedávno podepsal dohody o dodávce modulů pro 8MW pozemní elektrárnu v Polsku. Projekt bude využívat výhradně vysoce výkonné monokrystalické moduly o výkonu 300 W, které společnost začala vyrábět na konci srpna. 

Wikipedia


Vstup na polský trh

Manažer plánování výroby společnosti Risen Energy uvedl: „Dodáme vysoce kvalitní moduly včas díky efektivní kontrole plánování výroby“. Stavba nové elektrárny v Polsku bude zahájena v listopadu a jeho dokončení je naplánováno do konce tohoto roku. Zařízení bude jedinou velkou pozemní solární elektrárnou svého druhu v regionu.

Společnost také podepsala zakázku na dodávku modulů pro elektrárnu o výkonu 6,6 MW, kdy dodá účinné polykrystalické moduly s výkonem 330 W pro druhý polský projekt. Výstavba druhé elektrárny bude zahájena v říjnu ve spolupráci s místními dodavateli energetických služeb (EPC) a očekává se, že bude připojena k rozvodné síti před rokem 2020.

Nový gigawattový trh?

Podle statistik polských distribučních energetických společností se od zrušení minimálních dovozních cen (MIP)  na čínské panely v Evropě značně zvýšil počet nově instalovaných fotovoltaických elektráren v Polsku s využitím čínských modulů. Jen v červenci letošního roku se v Polsku připojilo přes 116 MW nových solárních elektráren.

Počet projektů, které jsou v současné době připravovány, naznačuje rostoucí poptávku po nových instalacích. Podle sdělení operátora polské přenosové sítě PSE je reálné, že již na počátku října přesáhne instalovaný výkon polských fotovoltaických elektráren magickou metu ve výši 1 GW. 

V letošním roce se v Polsku instaluje v průměru 60 MW nových fotovoltaických instalací měsíčně. Navíc, si současná polská vláda stanovila velmi ambiciózní cíle do roku 2025 pro rozvoj fotovoltaiky v zemi. 

„Dobrá geografická poloha Polska a ambiciózní plán polské vlády na podporu rozvoj fotovoltaiky pro nás představuje velký tržní potenciál,“
uvedl Wu Meizhong, obchodní ředitel společnosti Risen Energy Europe. „Navíc se očekává, že úprava polského zákona o nových energiích urychlí výstavbu solárních energetických projektů v celé zemi. Budeme pokračovat v posilování naší spolupráce s místními distributory, podporovat rozvoj elektráren na polském trhu a obsluhovat více zákazníků pomocí vysoce kvalitních produktů.“