RHEINZINK-PV: Elegantní fotovoltaická elektrárna integrovaná do střechy budov

Solární řešení integrované do střechy je opticky přizpůsobeno systému stojaté drážky.Generováním vlastní solární energie fotovoltaickým systémem RHEINZINK-PV na titanzinkové střeše můžeme podstatně snížit náklady na energii a přispět k ekologicky udržitelnému bydlení. RHEINZINK-PV optimálně kombinuje ekologickou výrobu solární energie s estetickým řešením střechy.

Zdroj: RHEINZINK PV

 

Estetická fotovoltaika

Jen málo solárních systémů nabízí architektonicky vhodné systémové řešení pro střechy s drážkovanou krytinou. Pro titanzinkovou krytinu se stojatou drážkou je ideální systém, který lze namontovat extrémně nízko nad drážkou a rovnoběžně se střechou. Toto řešení zachovává charakteristické linie dvojité stojaté drážky a přispívá k atraktivnímu architektonickému vzhledu střechy.

Moduly RHEINZINK-PV se montují na střechu RHEINZINK s krytím na dvojitou stojatou drážku, s osovou roztečí drážek u krytinových pásů 530 mm a 430 mm. Moduly jsou přesně přizpůsobeny geometrii drážky. Optimální upevnění solárních modulů zajišťuje originální modulová svorka.

Jednoduchá montáž

Moduly RHEINZINK PV se montují na drážky pomocí patentovaných modulových svorek, které využívají zcela nový originální princip montáže – svorka vertikálně upevňuje celý systém na dvojitou stojatou drážku a zároveň umožňuje sevření bezrámových solárních modulů.

Modulová svorka se přitahuje ke krytině pouze jedním imbusovým šroubem spojeným s protikusem umístěným pod hlavou drážky. Celková montážní výška nad krytinou je cca 40 mm – umístění skleněných modulů je tedy jen mírně nad drážkami. Počet svorek závisí na zatížení střechy větrem a určuje se pro každý objekt individuálně.

Tento způsob uchycení solárních modulů neovlivňuje délkovou roztažnost krytinových pásů s dvojitou stojatou drážkou. Propojovací skříňka na spodní straně modulu zajišťuje elektrické propojení.

Solární systém RHEINZINK-PV může být použit pro různé způsoby využití elektřiny, ať už pro napájení do veřejné elektrické sítě nebo pro osobní použití pomocí inovativní technologie skladování.

Nezávaznou technickou konzultaci ohledně montáže solárního systému RHEINZINK-PV a orientační cenovou nabídku pro Vaši plánovanou střechu z RHEINZINKU Vám poskytnou naši techničtí poradci:

Čechy mimo oblast Vysočiny: Ing. Martin Link, tel.: 602 333 253, martin.link@rheinzink.cz

Morava a oblast Vysočiny: Jiří Suchánek, tel.: 602 455 338, jiri.suchanek@rheinzink.cz