Photon Energy Group chystá expanzi v Polsku pod vedením zkušeného manažera

Mezinárodní skupina s českými kořeny Photon Energy vstupuje na polský fotovoltaický trh po jeho pečlivé analýze a intenzivních přípravách. Dlouhodobou strategii společnosti na tomto lukrativním trhu povede ve funkci Country Head Maciej Górski.

Zdroj: Wikipedia

Zdroj: Wikipedia

 

Rok intenzívních příprav

Po téměř roce intenzivních příprav a podrobné analýze trhu vstupuje skupina Photon Energy do Polska, které v současnosti patří mezi  nejrychleji rostoucí fotovoltaický trh v regionu střední a východní Evropy. Firma zde hodlá zavést svůj integrovaný obchodní model, který pokrývá celý životní cyklus fotovoltaických elektráren, a také s cílem nabízet služby a produkty své obchodní divize Photon Water.

Ve funkci Country Head podpoří ambiciózní dlouhodobou strategii skupiny na polském trhu Maciej Górski. Maciej přichází do Photon Energy s rozsáhlými zkušenostmi z energetického průmyslu jako člen představenstva společnosti Enea S.A. během její IPO (veřejné nabídky akcií) na varšavské burze a jako generální ředitel PGE Energia Odnawialna, největší polské energetické společnosti PGE SA. Maciej rovněž zastával vedoucí pozice v KGHM Polska Miedź S.A., několika soukromých kapitálových společnostech, a má bohaté zkušenosti s podnikovým financováním.

Vstup na klíčový trh

„Posledních několik let dynamického růstu na polském trhu s fotovoltaikou dokazuje, že pro tuzemské i mezinárodní hráče nabízí Polsko různé obchodní příležitosti. Jsem velmi rád, že mohu podpořit Photon Energy a její ambiciózní plány na polském trhu. Obchodní model hodnotového řetězce společnosti od pořízení půdy a developmentu projektů, přes výstavbu a financování až po provozní a údržbářské služby, které společnost poskytuje a nabízí také třetím stranám, je jasnou konkurenční výhodou. Je to vzrušující výzva pro rozvoj společnosti v Polsku na základě mezinárodních zkušeností Photon Energy a mých místních zkušeností s investicemi a energetickým průmyslem,“ uvedl Maciej Górski.

„Jsme velice nadšeni, že naše dvanáctileté působení na kapitálových trzích v Polsku konečně doplňujeme rozhodujícím strategickým vstupem na nejslibnější solární trh v Evropě. Polský energetický trh je v rané fázi zásadního posunu směrem k obnovitelným zdrojům energie a těšíme se, že se k této transformaci aktivně připojujeme v době, kdy se zelená alternativa stala na základě tržních cen elektřiny konkurenceschopnou. Kombinace nákladově konkurenceschopných fotovoltaických systémů, podpůrného regulačního rámce a hlubokého kapitálového trhu činí z Polska pro naši společnost skvělý nový klíčový trh. Těšíme se na dynamickou souhru mezi našimi obchodními aktivitami a naším titulem první solární společnosti kótované na hlavním trhu varšavské burzy,“ komentoval Georg Hotar, generální ředitel Photon Energy.

Společnost Photon Energy bude řídit své aktivity na polském trhu prostřednictvím své dceřiné společnosti Photon Energy Polska Sp. z o.o. se sídlem ve Varšavě. Společnost momentálně také zřizuje svoji další polskou pobočku v Lodži, odkud bude koordinovat své aktivity v oblasti provozu a údržby elektráren.