Online trh pro firmy merXu pomáhá řešit nedostatek vybavení a komponent nejen pro fotovoltaiku

Ceny energií, které vystřelily do astronomických výšin, zapříčinily nebývalý zájem o alespoň částečnou energetickou soběstačnost. První v řadě je fotovoltaika, ale velmi často také v kombinaci s tepelným čerpadlem. V době, kdy jsou nejisté dodávky plynu a absence paliva na trhu, se kombinace právě fotovoltaiky a tepelného čerpadla jeví jako ideální. Instalační firmy bojují nejen s vlastní kapacitou, ale i s dodávkou komponent, které se o mnoho měsíců zpozdily.

Zdroj: merXu.com

  

Vysoká poptávka vs. nedostatek komponent

Firmy instalující FVE mají v současné době  o zakázky dlouho dopředu postaráno. Jejich kapacita je na měsíce dopředu vyčerpaná. Výjimkou nejsou dodací lhůty okolo jednoho toku. Firmy brzdí především chybějící komponenty pro fotovoltaické systémy, kdy zůstává řada instalací nedokončených z důvodu čekání na dodávky komponent.

Dlouhé lhůty instalace fotovoltaické elektrárny tak nejsou dány pouze zvýšenou poptávkou, ale především narušenými dodavatelskými řetězci, které zpřetrhal již Covid.

Spolehlivý dodavatel? Na merXu!

Instalační firmy nejsou zaměstnány jen velkou poptávkou, ale také hledáním nových dodavatelů. Velkým pomocníkem jim v tomto ohledu může být mezinárodní online trh pro firmy – merXu, který se těší velké oblibě jak mezi nakupujícími firmami, tak prodejci. Na merXu se potkávají dodavatelé a odběratelé z různých zemí, což se ukazuje jako obrovská konkurenční výhoda. Zajímavými prodejci v oblasti obnovitelných zdrojů na merXu jsou například české firmy Nanosun, Reddo, Hakel nebo GWL. Ze zahraničních prodejců se největší oblibě těší Hytech, Sunlike, Aid Solar, Itan a celá řada dalších. Nejžádanější produkty jsou tradičně na českém trhu chybějící invertory. Na merXu však najdou firmy veškeré komponenty pro fotovoltaické systémy – fotovoltaické panely, příslušenství, ale i nářadí nebo pracovní oděvy.

Nabídka na merXu se neomezuje jen na produkty, ale je možné zajistit i službu, jako technická a certifikační školení pro montážní firmy, školení MPaO s certifikací pro montáž FVE s možností čerpat dotace z programu NZÚ, výpočty na FVE nebo dotační tituly na FVE, které zajišťuje například firma Argos elektro. Stejně tak instalačním firmám může pomoci s indikativními technickými návrhy FVE od rodinných domů po výrobní haly. Ani velký dodavatel, jako je Argos elektro, nepodceňuje žádnou příležitost najít si nové odběratele po celé Evropě.

Největší evropský trh pro firmy

merXu propojuje firmy ve všech 27 zemích EU z různých oborů. Fotovoltaikou to na merXu nekončí. Stejně tak je možné zde najít dodavatele komponent pro elektromobilitu, tepelná čerpadla, elektroinstalační materiál nebo montážní firmy. S rostoucí nabídkou na merXu roste i poptávka. Firmy, které zalistovaly na merXu své produkty nebo služby, tak společně vytváří největší evropský trh a jsou díky němu silnější. V době, kdy nás ovlivňují globální události, není možné působit pouze na lokálním trhu, ale je potřeba budovat si dodavatelské vztahy v co nejširším měřítku. Na merXu si můžete snadno ověřit skladovou dostupnost nebo vyjednat vlastní obchodní podmínky, či množstevní slevu. Mezinárodní obchod probíhá napřímo mezi firmami, přičemž každá z firem komunikuje ve vlastním jazyce. Překlad umožňuje merXu přímo v messengeru, kde spolu firmy sjednávají podmínky obchodu. Jednoduché online prostředí dělá obchod rychlejší a efektivnější.

Je to zdarma

Obchodování na merXu je zdarma od registrace, přes zalistování produktů nebo služeb, vystavení poptávky, až po uzavření obchodu. Registrací na merXu firmy získají přístup k milionům produktů a služeb, bezplatnou mezinárodní dopravu, jistotu bezpečné transakce, protože se obchoduje pouze mezi ověřenými firemními účty. V neposlední řadě mohou využít flexibilní nabídku – pokud na merXu nenajdete produkt, který hledáte, můžete kdykoli zadat poptávku.

Položky lze nalézt prostřednictvím rozsáhlého stromu kategorií nebo vyhledávače na domovské stránce merXu. Dostupná možnost “Požádat o nabídku”“ vám umožňuje se přímo propojit s prodávajícím, probrat technické detaily produktu a dohodnout si individuální podmínky obchodu