Lehký, flexibilní fotovoltaický panel pro střechy s nízkým zatížením

Nedávno byl uveden do provozu projekt o výkonu 1,8 MWp v německém Durynsku. Omezená nosnost střechy znemožňovala instalaci skleněných FV modulů. Nicméně lehké fotovoltaické moduly SUNMAN – eArc, vážící pouhých 2,8 kg/m² – pouhých 30 % váhy skleněných fotovoltaických modulů, pomohly EPC dodavateli navrhnout, nainstalovat a uvést do provozu tento projekt.

Zdroj: SUNMAN

Ideální řešení pro střechy s nízkým zatížením

Moduly SUNMAN eArc používají pro laminaci místo skla nejmodernější křemíkové (c-Si) články a polymerní kompozitní materiály. Výsledný modul váží pouhých 2,8 kg na metr čtvereční, s tloušťkou pouhé 2 mm a dosahuje výkonové třídy až 520 Wp.

Moduly jsou perfektním řešením pro komerční a průmyslové střechy s nízkým zatížením či statikou. Moduly SUNMAN eArc lze instalovat na PVC, bitumenové (asfaltové), EPDM a kovové střechy a lze je také instalovat na stěny objektů.

Instalace „rychlolepením“

Moduly SUNMAN eArc se instalují pomocí lepidel, což je metoda známá jako „Quick-Bonding“, která eliminuje montážní svorky, zátěž a držáky. Toto instalační řešení může snížit nepohodlné kroky instalace a čas na místě instalace.

Moduly SUNMAN eArc mají celkovou instalovanou hmotnost 3-5 kg na 1 m2 plochy v závislosti na materiálu střešní krytiny. Toto je cca výrazně méně než tradiční c-Si moduly o váze okolo 20 kg.

SUNMAN Energy spolupracuje s různými výrobci na vývoji lepidel vhodných pro různé střešní materiály. Společnost SUNMAN Energy a její partneři mohou provádět rozsáhlé testování lepidel, aby splnila bezpečnostní požadavky projektů, jako jsou testy tahu, testy v aerodynamickém tunelu a testy v klimatických komorách.

Společnost SUNMAN Energy a její dodavatelé lepidel nabízejí školení instalace a záruku na metodu instalace.

O společnosti

SUNMAN Energy je technologická společnost založená skupinou průmyslových veteránů, kteří dlouhodobě působí v solárním průmyslu. Zakladatelem společnosti je světově uznávaná osobnost Dr.Shi, který v minulosti založil a rozvíjel společnost SUNTECH.

Prostřednictvím výzkumu a vývoje kompozitních materiálů společnost SUNMAN Energy úspěšně komercializovala první bezsklený lehký modul na světě – eArc. Úplnou výměnou skla přináší eArc solární energii na trhy a aplikace, které byly dříve nemožné.

Do současnosti bylo ve světě úspěšně instalováno přes 600 MW lehkých fotovoltaických panely SUNMAN Energy ve více jak 40 zemích. SUNMAN Energy je jedinou společností na světě s výrobní kapacitou 1 GW lehkých fotovoltaických modulů.

Kontaktní údaje

Pokud máte projekt, který potřebuje lehké solární řešení, kontaktujte nás:

E-mail:s.kukucka@sunman-energy.com

Web: www.sunman-energy.com

Tel: +420 725 539 556