Krannich Solar rozšiřuje portfolio o střídače Solinteg

Přední distributor fotovoltaických komponentů Krannich Solar nově rozšiřuje své produktové portfolio o hybridní střídače společnosti Solinteg. Zákazníci tím získají přístup k tomu nejlepšímu na trhu z oblasti solární energie.

Zdroj: Solinteg

Široké spektrum fotovoltaických střídačů

Solinteg je relativně nová společnost. Skupina inovátorů s posláním integrovat solární energii do každodenního života. Jejich robustní produktová řada, zahrnující fotovoltaické střídače, systémy pro ukládání energie a monitorovací zařízení, je podpořena snahou o technologickou dokonalost.

Společnost Solinteg, které se celosvětově důvěřuje, propojuje komunity s čistou, inteligentní a udržitelnou energií a přispívá k ekologičtější budoucnosti jednou inovací za druhou. Vyrábí ucelenou řadu fotovoltaických střídačů od 4 kWp do 50 kWp, které v brněnské laboratoři představují. Zejména nový 50 kWp hybridní střídač, který nabízí firma Solinteg jako první na trhu.

Určitě to bude správný produkt pro rozbíhající se boom industriálních hybridních instalací. Tento střídač umožňuje paralelní zapojení až 10 kusů střídačů a stejného počtu baterii, díky čemuž můžete dosáhnout velkou kapacitu díky 1 zařízení.

Rostoucí poptávka

Celkem má firma k dispozici výrobní závody, jejichž kapacita brzy dosáhne 10 GW. Kromě střídačů Solinteg také vyrábí bateriové systémy skladování energie a monitorovací zařízení.

V brněnském sídle plánují také pořádat semináře a školení, což se již v podstatě děje. Instalační firmy se mohou kdykoliv objednat, a firma Solinteg pro ně zajistí školení. 

„Fotovoltaický trh roste, ale také se mění zájem zákazníků. Na trzích v Rakousku nebo i v České republice vnímáme rostoucí poptávku o velké hybridní střídače o výkonu nad 15 kWp,“ říká Jaroslav Kocourek, Víceprezident společnosti Solinteg pro Východní Evropu.

Nově otevřená fotovoltaická laboratoř v Brně zahájila provoz na počátku května letošního roku. Cílem laboratoře je zlepšit podporu zákazníků společnosti Solinteg v regionu střední a východní Evropy. Laboratoř také slouží k testování fotovoltaických zařízení, které bude Solinteg distribuovat zákazníkům s cílem ověřit zde jejich funkčnost a správné nastavení pro východní Evropu.

Společnost Krannich Solar se od září stala oficiálním distributorem značky Solinteg. Přehled produktů Solinteg naleznete zde.