Honda nabídne nabíjení elektromobilů s optimálním využitím obnovitelných zdrojů

Letos japonský výrobce automobilů Honda uvede na trh svůj dlouho očekávaný elektrický retro automobil do města. V této souvislosti Honda představí také první komerční službu řízení energií s prvním flexibilním energetickým tarifem v Evropě, který je přizpůsobený majitelům elektromobilů.

Zdroj: Honda

Zdroj: Honda

Dobíjení optimálním využitím obnovitelných zdrojů

Díky nové službě pod názvem e:PROGRESS si budou moci vlastníci elektromobilů dobíjet své vozy s optimálním využitím obnovitelných zdrojů a v cenově nejvýhodnějším čase. Nová služba řízení energií pod novou značkou e:PROGRESS bude uvedena na trh v průběhu roku 2020.
Služba e:PROGRESS bude nabízet inteligentní nabíjecí stanici, inteligentní tarif a inteligentní systém řízení nabíjení a poskytne tak uživatelům možnost optimálního nabíjení. Inteligentní tarif bude první flexibilní smlouvou o dodávkách elektřiny, která je zvláště přizpůsobená pro majitele elektromobilů a dostupná v Evropě.

 

Tato smlouva optimalizuje využívání elektřiny z obnovitelných zdrojů včetně solární energie, větrných farem a vodní energie. Tato služba také umožňuje nabíjení v cenově nejvýhodnějším čase vzhledem k poptávce v síti.

 

Aktivní management energie

Nová služba bude nabízena ve spolupráci se společností Moixa, která se specializuje na inteligentní nabíjení a agregaci, a předním evropským dodavatelem energie, společností Vattenfall. Prostřednictvím systému inteligentního nabíjení GridShare společnosti Moixa zákazníci pomocí aplikace pro smartphony jednoduše zadají své preferované parametry pro minimální stav nabití a řízení nabíjení ponechají na systému.

 

Dodávky elektřiny zajišťuje společnost Vattenfall s flexibilním tarifem „čas používání“, který nabízí v určitou denní dobu levnější elektřinu než pevná sazba.

e:PROGRESS – Honda Power Charger

Spojení služeb společností Moixa a Vattenfall umožňuje majitelům elektromobilů nabíjet svá vozidla podle plánu, který umožňuje optimální využití dostupné cenově nejvýhodnější a čisté elektřiny. Upřednostňovaným hardwarovým řešením (inteligentní nabíjecí stanice) pro novou službu je domácí nabíjecí stanice Honda Power Charger, která nabije vůz Honda e z nulové na 100% kapacitu z 32ampérového zdroje během pouhých čtyř hodin, tedy výrazně rychleji než standardní domácí elektrická zásuvka.

 

Kromě toho, že zákazníkům nabízí jedinečnou řadu výhod, bude e:PROGRESS pomáhat rozvodné síti tím, že bude podporovat aktivní správu sítě s cílem účinně stabilizovat poptávku a optimalizovat využívání obnovitelných zdrojů, a zároveň podporovat společnost Honda při plnění jejich cílů v oblasti snižování emisí CO2 v souladu s vizí společnosti do roku 2030.

 

Honda Power Charger

Jørgen Pluym, vedoucí projektu řízení energií ve společnosti Honda Motor Europe, k tomu říká: „Uvedení služby e:PROGRESS představuje pro společnost Honda klíčový milník, pokud jde o rozvoj podnikání v oblasti řízení energií v Evropě, a spojuje veškerou naši dosavadní práci s cílem nabídnout majitelům elektromobilů skutečnou hodnotu. Toto je náš první krok k obchodnímu modelu služeb v oblasti energií a jsme odhodláni i nadále investovat a pokračovat ve vývoji v této oblasti v rámci přechodu k elektrifikaci a rozsáhlému zavádění elektromobilů.”

 

Zahájení programu e:PROGRESS následuje po prvním projektu společnosti Honda „připojení vozidla k síti“, který byl spuštěn v lednu, s instalací obousměrných nabíjecích stanic v londýnské městské části Islington. Tento projekt je prvním krokem v pomoci místním úřadům při elektrifikaci celého vozového parku v souladu s jejím závazkem dosáhnout do roku 2030 nulových emisí.

 

Projekt, dodávaný ve spolupráci se společností Moixa pomocí inteligentního softwaru GridShare, optimalizuje nabíjení baterií elektromobilů, když je elektřina z rozvodné sítě nejlevnější a nejčistší. Může také seskupit více zapojených elektromobilů a posílat elektřinu zpět do sítě v době, kdy je nejdražší a dochází k největšímu znečišťování.

 

Nabíjecí stanice Honda Power Charger se objeví na trhu společně s prvními dodávkami vozů Honda e letos v létě, spolu s plným zavedením služby e:PROGRESS v roce 2020. Nová služba bude pilotně k dispozici ve Spojeném království a Německu. Další evropské země budou následovat později.