HE3DA prezentovala novou bateriovou továrnu delegaci z Nevady

Na počátku března letošního roku zavítali zástupci amerického státu Nevada do Moravskoslezského kraje, kde si prohlídli novou továrnu na výrobu baterií společnosti HE3DA v Horní Suché. S vedením firmy zde hosté z Nevady diskutovali další plány rozvoje firmy a také plány na výstavbu nové továrny v USA.

Zdroj: HE3DA

Zdroj: HE3DA

 

Historicky první návštěva v ČR

„Měli jsme tu čest u nás přivítat zástupce ekonomického oddělení státu Nevada. Návštěva se odehrála na počátku března, krátce před tím, než došlo k omezení setkávání skupin lidí v Česku,“ informuje HE3DA na svém webu.

 

V čele delegace zástupců státu Nevada stáli Pawel Pietrasienski (Director of International Trade, Nevada Governor’s Office of Economic Development) a Dyana Dale (International Business Development Specialist, NevadaGovernor’s Office of Economic Development). Vedoucí delegace, zástupce guvernéra Kristopher Sanchez (Deputy Executive Director of the Governor’s Office of Economic Development) se zúčastnil video-přenosem, jelikož kvůli koronaviru nesměl s guvernérem vycestovat.

 

Podle sdělení HE3DA se jednalo o naprosto výjimečný moment, neboť to byla první oficiální návštěva státu Nevada v České republice. Stěžejním předmětem programu byla prezentace zástupců Nevady a Moravskoslezského kraje z inovačních center, regionální podpory start – upů, univerzit, právní agentury zaměřující se na ochranu duševního vlastnictví, patentů, atd..

 

„Následně zástupci amerického státu Nevada zavítali do nově budovaného závodu na výrobu baterií v Horní Suché. V prostředí nové zasedací místnosti jsme hostům nastínili náš budoucí rozvoj a také plány na expanzi do USA,“ uvádí ve svém prohlášení společnost HE3DA.

 

Posléze zástupci regionu Nevada zamířili do inovačního centra Moravskoslezského kraje (MSIC),kde prezentovali další zástupci fakult technického a ekonomického zaměření Ostravské univerzity.