Fronius Tauro zvyšuje hospodárnost velkých fotovoltaických elektráren

Fronius Tauro je nyní k dostání také ve výkonové třídě 50 kW. Tento robustní komerční střídač podporuje ještě hospodárnější provoz velkých fotovoltaických elektráren. Poskytuje plný výkon a maximální výnosy i v těch nejnepříznivějších okolních podmínkách.

Fronius Tauro je na trhu

Zároveň se vyznačuje minimálními celkovými náklady na provoz systému, inteligentním ovládáním a otevřeným systémem. V neposlední řadě nabízí velký prostor v oblasti systémového designu a díky své udržitelné konstrukci šetří čas i peníze. 

Od května loňského roku je na trhu model Fronius Tauro ECO a nyní jej následuje také Fronius Tauro. Podle tvrzení o výrobku „Designed to perform“ tvoří společně nepřekonatelnou dvojici, pokud jde o nákladově efektivní a zároveň flexibilní projekty. Každý z nich nabízí jedinečné výhody, které se projevují v závislosti na požadavcích fotovoltaického systému.

 

Fronius Tauro je k dostání ve výkonové třídě 50 kW. Má tři MPP trackery a velmi široký rozsah vstupního napětí, a proto je obzvláště vhodný pro náročné fotovoltaické projekty. Tauro ECO má jeden MPP tracker, byl optimalizován co do efektivity i nákladů a je dostupný ve výkonových třídách 50, 99,99 a 100 kW. „Optimalizace nákladů, dlouhá životnost, flexibilní design a efektivní servis – to definuje naše komerční střídače Fronius Tauro,“ shrnuje výhody Martin Hackl, Global Director obchodní jednotky Solar Energy, Fronius International GmbH.

 

Maximální výnosy za všech okolností

„Dobrý komerční střídač musí být robustní a mít dlouhou životnost,“ říká Jasmin Gross z produktového marketingu společnosti Fronius International GmbH. „Fronius Tauro jsme vyvinuli tak, aby odolával i těm nejnepříznivějším okolním podmínkám a v každém případě poskytoval maximální výnosy.“

 

Dvoustěnný plášť a aktivní chlazení zajišťují dlouhou životnost, robustnost a zároveň plný výkon. Díky ochranné třídě IP 65 a jedinečné technologii chlazení je možné střídač namontovat dokonce i v nechráněném vnějším prostředí a na přímém slunci bez dodatečného ochranného zařízení. 

Minimální celkové provozní náklady díky chytrému designu

Inovativní systémová architektura propůjčuje střídači Fronius Tauro mimořádnou flexibilitu v designu systému. Střídač je chytrý, jeho instalace rychlá a údržba efektivní. V servisním případě stačí vyměnit na místě příslušný výkonový díl, takže provoz je stabilní a servis rychlý a úsporný.

 

Stejně jako u ostatních výrobků od společnosti Fronius také u střídačů Fronius Tauro lze monitorování, ovládání a údržbu pohodlně provádět prostřednictvím chytrého telefonu nebo stolního počítače. Digitální nástroje Fronius podporují instalační firmu při každém kroku: od uvedení do provozu pomocí aplikace Solar.start přes monitorování na Solar.webu až po podporu prostřednictvím softwaru Solar.SOS. Díky otevřené systémové architektuře lze snadno integrovat i komponenty třetích stran.

 

Maximální prostor v oblasti designu systému a při instalaci

Střídač lze zavěsit na nosnou konstrukci horizontálně i vodorovně položit na zem. Komerční střídače byly optimalizovány pro použití v rámci centrálního i decentralizovaného designu systému. Tento velký tvůrčí prostor poskytuje instalační firmě maximální flexibilitu a má také pozitivní vliv na náklady.

Další optimalizaci nákladů zajišťuje tzv. AC Daisy Chaining. Řetězením střídačů se přitom snižuje potřeba přídavných komponent a kabeláží.  

Udržitelnost a jedinečný servis

Fronius Tauro navíc dokládá, že udržitelnost se vyplatí v každé fázi životního cyklu výrobku. Tento střídač je navržen s ohledem na vysokou odolnost a v servisním případě lze příslušné součásti vyměnit přímo na místě.

Díky kombinaci s digitálními podpůrnými nástroji, jako je například Fronius Solar.SOS, je k dispozici efektivní servis, který šetří čas i zdroje.