Fronius představuje nový hybridní střídač GEN24 Plus kompatibilní s bateriemi BYD

Portfolio společnosti Fronius bude zanedlouho rozšířeno o univerzální hybridní střídač GEN24 Plus, řešení typu „vše v jednom“ pro komplexní samozásobení solární energií. Střídač GEN24 Plus bude k dostání jak v jednofázové variantě Primo, tak ve třífázové variantě Symo.

Fronius_GEN24_Plus_Symo

Fronius_GEN24_Plus_Symo

Zacíleno na akumulaci energie

Zaujme mimo jiné řadou možností nouzového napájení a integrovanými otevřenými rozhraními. Nový akumulátor BYD Battery-Box Premium1 a hybridní střídač GEN24 Plus tvoří akumulátorový systém, který nastavuje nové standardy v oblasti rozmanitosti i výkonu.

„Zařízením GEN24 Plus uvádíme na trh opravdu globální hybridní střídač, se kterým budeme ve spolupráci se společností BYD realizovat úžasná řešení pro ukládání energie na světových trzích s jednofázovými i třífázovými systémy. Zvláště jsme hrdí na možnosti nouzového napájení prostřednictvím tzv. PV Pointu nebo skutečného nouzového proudu, a to v neposlední řadě také v oblasti třífázových střídačů, kde si již nějaký čas držíme jedinečnou pozici,“ zdůrazňuje Martin Hackl, ředitel obchodní jednotky Solar Energy společnosti Fronius International GmbH.

„Díky tomu jsme nejlepší volbou, pokud jde o individuálně přizpůsobená řešení pro ukládání energie,“ dodává Hackl.

Příští generace řešení pro ukládání solární energie

V otázce ukládání energie společnosti Fronius a BYD úzce spolupracují a vyvíjejí efektivní akumulátorová řešení pro domácnosti a firmy. Všechny hybridní střídače GEN24 Plus jsou sériově vybavené přípojkou akumulátoru, energetickým managementem, monitoringem a otevřenými rozhraními např. pro ohřev užitkové vody, wallbox pro elektromobil nebo systém pro automatizaci domácností.

K dispozici budou od konce druhého čtvrtletí 2020 v jednofázové variantě Primo GEN24 Plus s výkonnostními třídami od 3 do 6 kW a v třífázové variantě Symo GEN24 Plus od 6 do 10 kW. Vysokonapěťové akumulátory BYD Battery-Box Premium budou podle potřeby sestaveny z jednotlivých akumulátorových modulů a bude je možné kombinovat se střídači GEN24 Plus ve dvou různých designech2: Battery-Box Premium HVS od 5,12 do 10,24 kWh a Battery-Box Premium HVM od 11,04 do 22,08 kWh.

Nouzové napájení pro nejvyšší možnou nezávislost

Energetickou bezpečnost ve střídačích Fronius GEN24 Plus zajišťuje tzv. PV Point, integrované nouzové napájení zálohovaného okruhu. Během výpadku sítě je také možné napájet spotřebiče pomocí Multi Flow Technology z fotovoltaického generátoru a akumulátoru.

Výkonný třífázový střídač Symo GEN24 Plus se v kombinaci s dostatečně dimenzovaným akumulátorem vyznačuje nouzovým napájením celé sítě. Lze tak provozovat i větší třífázové spotřebiče, např. tepelná čerpadla, a zajistit nezávislost a flexibilitu.