Fotovoltaika s úsporami, dotací a bez starostí s administrativou

Řešíte úsporu nákladů za energie? Zavázali jste se snížit uhlíkovou stopu své firmy? Odpovědí je Fotovoltaika za korunu – instalace střešní fotovoltaické elektrárny, která sníží náklady vaší firmy nebo obce, a to bez potřeby vlastních zdrojů.

Zdroj: SGEF

 

Fotovoltaika jednoduše

Jednou z bariér masivnějšího využívání obnovitelných zdrojů bývá nedostatek investičních zdrojů. Na to zareagovala Komerční banka s dceřinou společností SG Equipment Finance (SGEF) a ČEZ ESCO.

Jejich nový produkt vám umožní pořídit si střešní panely bez vstupních investic a zároveň bez starostí o provoz elektrárny, a to včetně souvisejících administrativních či technických záležitostí. Odběratelem nemusí být pouze firmy, ale i společnosti vlastněné státem nebo regionální organizace.

Má vaše firma střechu, kam můžete umístit panely? Pak máte vyhráno

Spolupráce KB, SGEF a ČEZ ESCO nabízí komplexní řešení. ČEZ ESCO elektrárnu naprojektuje přesně podle vašich potřeb, SGEF na ni poskytne finance. Poté ČEZ ESCO s vámi uzavře smlouvu o dodávce elektrické energie. Vaším majetkem se elektrárna stane za patnáct let, kdy ji budete moci odkoupit za 1 Kč.

Vaší jedinou povinností pro úspěšnou realizaci je mít právo výstavby fotovoltaické elektrárny na střeše budovy, ve které sídlíte či podnikáte.

Dotační programy

Pro výstavbu střešní fotovoltaiky lze využít zdroje z dotačních programů dostupných v době realizace, jejichž výše se promítne do snížení ceny odebírané energie. Vyřízení dotace je součástí balíčku řešení a pro vás neznamená žádnou administrativní zátěž.

Výhody produktu Fotovoltaika za korunu

  • Nulové vstupní investice
  • Žádné starosti s administrativou a provozem
  • Fotovoltaickou elektrárnu instaluje ČEZ ESCO, stará se i o následný provoz a servis
  • Využití dotací bez práce a administrativy
  • Platíte pouze za odebranou elektřinu, která je levnější, než ze sítě
  • Měsíční splátka zahrnuje financování, provoz a pojištění
  • Mimobilanční řešení, které navíc nevyžaduje investiční náklady
  • Fotovoltaická elektrárna má životnost delší než 30 let, vaším majetkem se stane po 15 letech, a to za 1 korunu
  • Řešení je vhodné pro objekty s odběrem elektřiny 200 MWh/rok a více

 

Zajímá Vás více?

Kontaktujte přímo SG Equipment Finance.