Flexi panel SUNMAN – anorektik mezi panely

Společnost Nobility, která se zabývá výstavbou FVE již více než 15 let, má své zázemí, výrobu rozvaděčů a sklady o ploše 2000 m2 v Kunovicích v areálu bývalé Abrhámovy cihelny. Společnost Nobility se zaměřuje na výstavbu rezidenčních objektů do 50-ti kW a zabývá se také výstavbou fotovoltaických elektráren na průmyslových objektech a výstavbou pozemních solárních parků. Výstavbu provádí jakožto generální dodavatel na klíč, a provede zákazníka od předprojektové přípravy,  návrhu koncepčního řešení FVE, zpracování projektové dokumentace, vyřízení dotací, realizace stavby ukončené uvedením do provozu a zajištěním licence u ERÚ.

Zdroj: NOBILITY s.r.o.

Společnost Nobility poskytuje také školení montážním firmám a servis na dodávanou technologii…na těchto službách si společnost zakládá a to ji také odlišuje od běžných prodejců FVE komponentů. Jako dovozce a partner pro ČR velkého výrobce měničů SOFAR si ani jinak nedokáže spolupráci se zákazníky představit. Našimi zákazníky jsou instalační firmy a B2B partneři.

Při výstavbě průmyslových objektů se často naráží na první a zcela zásadní problém, kterým je  – u dnešních průmyslových hal STATIKA – čili únosnost střech. Střechy, které jsou konstruovány pouze na  zátěž sněhu. Právě tyto objekty, které jsou jinak vhodné pro  umístění FVE jsou pak velkým oříškem, protože klasické zátěžové, či jiné konstrukce s klasickými panely s rámy jsou při velké hmotnosti zátěže a FV panelů nereálným řešením a jejich využití pro instalaci klasických FV panelů tak není možné. Tato výzva nedala odborníkům ze společnosti NOBILITY spát, a proto jako první v ČR navázali spolupráci se značkou SUNMAN, která nabízí lehké FLEXIBILNÍ a OHEBNÉ FV PANELY. Jako první instalaci jsme zkušebně provedli v roce 2019  10-ti KW elektrárnu na panelech typu SMD 290 Wp Flexi Standard pro ověření funkčnosti tohoto řešení v praxi. Následovali další menší a větší projekty na různých typech střech, ať na trapézovém plechu či instalace na střešních fóliích typu Fatrafol.  Jedna z takových instalací na Flexi panelech je elektrárna o velikosti 430 kWp na Znojemsku, kde bylo použito 1000 ks panelů o výkonu 430 Wp.

A proč právě FLEXI PANEL SUNMAN? A jaké jsou jeho výhody? Tento panel není konkurentem běžných panelů s rámem, ale JEDINÝM možným řešením při nevyhovující statice. Se svou váhou 6,3kg a tloušťkou 2 mm se dostáváme na třetinovou váhu oproti panelům s rámem. Výkon je 430 Wp a účinnost 19,3 %, záruka na produkt 12 let, záruka na lineální pokles výkonu 25 let – výkon po 25 letech 84,8 %. Výrobce garantuje stejné vlastnosti jako u běžného panelu, tzn. odolnost proti UV záření, zatížení sněhem a větrem. Velmi snadná instalace pomocí lepení ušetří až 40 % času na montáži oproti běžné konstrukci. Díky lepení tak nedochází k narušení povrchu střechy, kvůli provrtání a ukotvení konstrukčních prvků. Celková váha panelu i s CS profilem pro lepení je 4,1kg/m2. Další výhodou je absence skla, polymerový kompozit na bázi pryskyřice, ze kterého je panel vyroben, dává tak výrobku skutečně velkou flexibilitu bez omezení výkonu a je srovnatelně odolný jako tvrzené sklo.

Vhodné typy a povrchy střech pro instalaci Flexi panelů: PVC, trapézový plech, modifikační asfaltové pásy, betonová střecha a střechy atypických tvarů.

Společnost NOBILITY  je distributorem panelů výrobce SUNMAN, Sunova, měničů SOFAR v ČR. 

Společnost NOBILITY drží skladem veškeré potřebné komponenty na instalaci. V případě zájmu lze si u společnosti NOBILITY zajistit prohlídku některé instalace  popř. Vás rádi uvítáme v Kunovicích, kde jsou tyto panely také nainstalovány a rádi Vám pomůžeme při návrhu a  při první montáži tohoto zajímavého řešení.

Jako novinku připravuje společnost SUNMAN panel o výkonu 520 Wp (váha 7,7kg), který Vám rádi představíme příště.

V případě zájmu o instalaci či spolupráci v nákupu technologií se obraťte na zkušené zástupce společnosi NOBILITY.

 

Autor článku: Bc. Erik Huťka, obchodní manažer

Kontakt:
hutka@nobility.cz,          tel.: 602665357

vlachynsky@nobility.cz, tel.: 724389674

www.nobility.cz

www.flexipanely.cz