Ferrero sází na nákup zelené energie z agrovoltaických elektráren

Italský  potravinářský gigant Ferrero uzavřel PPA smlouvu na nákup zelené energie, která se bude vyrábět v agrovoltaických farmách na Sicílii na jihu Itálie.  Energii z agrovoltaiky bude rovněž nakupovat polská pobočka společnosti.

Zdroj: Akuo Energy

Zelená energie z agrovoltaiky

Za účelem zajištění dodávek zelené energie uzavřel italský výrobce cukrovinek Ferrero desetiletý PPA kontrakt s italskou společností Falck Renewables, která se zabývá obnovitelnými zdroji energie a má za sebou projekty větrných a fotovoltaických elektráren o celkové kapacitě 1,246 GW. Kromě Itálie působí Falck Renewables  také na trzích v USA, Velké Británii, Španělsku, Francii a Skandinávii.

Čistou energii budou společnosti Ferrero dodávat dvě agrofotovoltaické elektrárny o celkovém výkonu 17,5 MW. Společnost Falck Renewables je nově vybuduje v regionech Ragusa a Trapani na Sicílii. Díky využití agrovoltaického konceptu se počítá s využitím pozemků nejen pro výrobu energie, ale také pro chov dobytka či pěstování zemědělských plodin, včetně léčivých bylin.

Expanze do Polska

Agrofotovoltaická energie bude napájet také polský závod společnosti Ferrero, a to díky 15-leté PPA smlouvě na dodávku solární energie od společnosti Green Genius. Tento polský solární developer ve výrobním areálu společnosti Ferrero Polska postaví fotovoltaickou elektrárnu o výkonu 2,2 MW.

Obě nově uzavřené PPA smlouvy jsou součástí záměru italské potravinářské skupiny Ferrero přejít ze 100 % na obnovitelné zdroje energie a do roku 2030 snížit emise CO2 ze svého provozu o polovinu oproti současnosti.

Na konci roku 2020 bude již 64 % elektřiny spotřebovávané společnosti Ferrero pocházet z OZE.