ESS X: Na trh přichází domácí baterie s vysokou kapacitou a zabezpečením

Přední světový výrobce lithiových baterii BMZ Group uvádí na trh novou verzi domácích baterií pod značkou ESS X. Oproti předchozím verzím dostupných baterii BMZ Group nová baterii obsahuje novou generaci Li-Ion článků s vyšší kapacitou. Jaké výhody tento domácí akumulátor přináší?


Nová generace bateriových článků

Nové domácí baterie společnosti BMZ najdou uplatnění pro skladování energie zejména z fotovoltaických elektráren, popřípadně k vyrovnávání energetických špiče (Peak-Shaving). K jejím přednostem patří možnost vysokého škálování potřebného kapacity do výše až 120 kWh (nominální energie) díky paralelnímu propojení až 12 jednotek.

Akumulátor ESS X je vybaven novým typem článků o rozměru 18 x 65 mm. Tento typ článků obsahuje více aktivního materiálu a silnější vodiče, a proto mají baterie mnohem větší energetickou kapacitu oproti předchozím verzím baterie ESS 7.0 a ESS 9.0.

Hlavní přednosti domácí baterie

V rámci bateriových systémů BMZ klade vysoký důraz na bezpečnost, která je garantována pomocí několika prvků, ke kterým patří:
– ochrana proti hlubokému vybití a nabití
– neustálý monitoring napětí a teploty
– balancování nabíjení na úrovní jednotlivých článků (tzv. pasivní balancování)
– zařízení na odpojení proudu („Current Interrupt-Device”) na každém bateriovém článku
– metalický dvouvrstvý uzavřený obal baterie.

Dlouhá životnost a škálovatelnost

Na své baterie ESS X společnost BMZ nabízí 7-letou záruku na produkt, přičemž životnost dosahuje až 20 let díky použití nové technologie pokročilých Li-Ion článků. Baterie má vysokou účinnost (95 %) a nízkou vlastní spotřebu energie v stand-by režimu (0,126 W).

Baterie ESS X může fungovat jako záložní zdroj v případě výpadku energie z tradiční distribuční sítě. Díky možnost škálovatelnosti (rozšíření o další jednotky) lze celkovou kapacitu navýšit až na 120 kWh využitelné energie, proto tento bateriový systém nalezne uplatnění nejen v domácnostech, ale také ve firmách.