EcoSmart Commercial – skladování energie pro komerční sektor

Skladování energie hraje velkou roli v oblasti energetiky a zejména v komerčním sektoru. Je nejen odpovědí na rostoucí výzvy v oblasti zajištění udržitelnosti, ale také účinným nástrojem pro optimalizaci nákladů a zvýšení spolehlivosti dodávek energie.

Zdroj: GoodWe

 

Ať už se zajímáte o komerční výzvy, nebo o rozsáhlé průmyslové fotovoltaické projekty, společnost GoodWe nabízí celou řadu produktů a řešení, která splní vaše potřeby díky spolehlivým a efektivním zařízením. Společnost GoodWe, která zaměstnává vysoce kvalifikované odborníky po celém světě, úspěšně transformuje energetický průmysl prostřednictvím rozsáhlého portfolia a zavádění nových hybridních střídačů a bateriových systémů skladování energie pro komerční a průmyslové sektor.

Nový rozměr skladování energie

EcoSmart Commercial je pokročilé řešení vyvinuté společností GoodWe, které se zaměřuje na oblast komerčních fotovoltaických systémů pro podniky. Zahrnuje širokou škálu střídačů, úložišť energie, řešení BIPV a příslušenství pro podniky, které umožňují bezproblémové přizpůsobení systému konkrétním potřebám zákazníků. 

„Rozumíme jedinečným energetickým potřebám průmyslových a komerčních zákazníků a snažíme se vyvíjet produkty, které tyto potřeby uspokojují. Těšíme se na spolupráci s našimi zákazníky, která jim pomůže uvolnit více skryté hodnoty jejich podniků,“ říká Daniel Huang, generální ředitel a zakladatel společnosti GoodWe.

Novinka: skladování energie pro komerční sektor

Novinkou společnosti GoodWe na evropském trhu s akumulací energie jsou vysokonapěťové bateriové systémy řady Lynx C, které nabízejí kapacitu od 101 kWh až do 156 kWh. Vyznačují se vysokou úrovní bezpečnosti a spolehlivosti, takže jsou ideální pro různé komerční aplikace.

Komerční úložiště energie Lynx řady C jsou plně kompatibilní s hybridním střídačem GoodWe řady ETC i střídačem řady BTC, čímž vytvářejí vysoce flexibilní systém pro akumulaci energie, který pomáhá řídit výrobu energie s cílem maximalizovat vlastní spotřebu a zajistit spolehlivé napájení podniků. Systém navíc umožňuje vyrovnávat spotřebu elektřiny ve špičkách, což vede k nižším účtům za elektřinu.

„Stále více podniků využívá komerční a průmyslová řešení pro skladování energie, aby se vypořádaly se stále rostoucími náklady na nákup elektřiny, udržely stabilní provozní podmínky a zajistily si konkurenceschopnost na trhu. Systémy skladování energie umožňují uživatelům nejen snížit účty za elektřinu díky zvýšení vlastní spotřeby solární energie, ale také vyrovnávat špičkovou poptávku a umožnit tzv. peak shaving, který může pomoci vyhnout se dodatečným poplatkům za překročení technologického odběrového maxima. V kombinaci s komerčními bateriovými systémy akumulace řady Lynx C o kapacitě 101 kWh-156 kWh lze vytvořit systém o kapacitě až 468 kWh při použití 50kW střídače a 936 kWh při použití 100kW střídače. Hybridní střídače ETC a BTC jsou schopny zajistit vysokou úroveň nouzového napájení, čímž poskytují další hodnotu firmám, jejichž provoz je vysoce závislý na nepřerušovaném napájení,“ říká Cezary Wawrzos, technický manažer prodeje společnosti GoodWe.

Bateriové systémy skladování energie GoodWe řady Lynx C spolu s hybridními střídači GoodWe řady ETC/BTC 50kW vytváří kompletní systém skladování energie pro malé a střední podniky a firmy. Plná schopnost nouzového napájení (tzv. back-up) v hybridních střídačích GoodWe přináší přidanou hodnotu pro subjekty, jejichž provoz je vysoce závislý na nepřerušovaném napájení.

  • Spolehlivé a bezpečné bateriové články s technologií LFP LiFePO4 
  • Kompaktní konstrukce 
  • Vzdálené monitorování a aktualizace prostřednictvím střídač

Hybridní střídače 50/100 kW: Řada ETC/BTC

Hybridní střídače ETC a BTC s výkonem od 50 kW do 100 kW se vyznačují širokým rozsahem napětí baterie a modulární konstrukcí, která poskytuje značnou flexibilitu a zjednodušuje proces instalace, díky čemuž jsou oblíbenou volbou mezi komerčními zákazníky.  Další důležitou funkcí, kterou střídače ETC/BTC podporují, je Peak Shaving.

Díky této funkci mohou střídače v kombinaci s bateriovým systémem akumulace energie v období vysoké poptávky po energii pomoci snížit poplatky za špičkovou spotřebu a snížit poplatky za překročení technického maxima.

  • Nižší náklady na energii 
  • Robustní záložní napájení100%
  • Asymetrický příkon energie na fázi

Zdroj nepřerušovaného napájení umožňuje nepřerušovaný provoz kritických zátěží rychlým přepnutím do nouzového režimu za méně než 10 milisekund. Svodiče přepětí na straně střídavého a stejnosměrného proudu chrání připojená zařízení před poškozením způsobeným bleskem a zajišťují spolehlivost a stabilitu celého systému.

Každý střídač řady ETC o výkonu 100 kW lze spárovat až se šesti bateriemi Lynx C a vytvořit tak celkový systém pro akumulaci energie o výkonu 100 kW/936 kWh, který je vhodný pro různé scénáře v komerčním a průmyslovém sektoru (C&I). Střídač ETC s výkonem 50 kW, který vyhovuje potřebám menších podniků, lze kombinovat se šesti jednotkami Lync C a vytvořit tak řešení pro ukládání energie o výkonu 50 kW/468 kWh. Díky této flexibilitě mohou společnosti snadno přizpůsobit systém svým energetickým potřebám a maximalizovat úspory energie.

Nižší náklady na elektřinu, snížení poptávky ve špičce

Hybridní střídače ETC / BTC umožňují v kombinaci s úložištěm energie Lynx řady C vysokou úroveň vlastní spotřeby.

Díky vysokému výkonu záložního zdroje, asymetrickému fázovému měření a snížení poptávky ve špičkách  tento komerční systém skladování energie snižuje náklady na energii a zároveň zajišťuje nepřerušovanou dodávku energie.

Převezměte kontrolu nad svou chytrou energií

Systém Lynx C umožňuje inteligentní dálkové monitorování celého systému ukládání energie a vzdálenou aktualizaci.

Pokud úložiště energie pracuje s nízkým napětím, automaticky přechází do režimu spánku s nízkou spotřebou energie, což snižuje spotřebu energie v pohotovostním režimu a zaručuje delší pohotovostní dobu.

Vynikající bezpečnost a spolehlivost

Integrovaná funkce automatického uvedení do provozu zajišťuje, že fotovoltaický systém a úložiště energie mohou pokračovat v provozu na stanovené úrovni, i když je zbytek elektrické sítě mimo provoz (tj. blackout). Tím je zajištěna spolehlivost a bezpečnost systému v různých scénářích. 

Toto řešení je užitečné zejména pro podniky, instituce a komerční projekty, které hledají efektivní způsoby, jak snížit náklady na elektřinu a zvýšit energetickou účinnost. Díky pokročilým technologiím a inovativním funkcím může GoodWe EcoSmart Commercial přispět k udržitelnému rozvoji energetiky podnikatelských subjektů a institucí.

Skladování energie je klíčovým prvkem pro udržitelný rozvoj energetiky, stabilitu sítě, optimální využití obnovitelných zdrojů a zajištění dodávek energie v různých situacích.

O společnosti GoodWe

GoodWe je přední světový výrobce fotovoltaických střídačů a poskytovatel inteligentních energetických řešení, který je kótovaný na šanghajské burze (kód akcie: 688390). Společnost má více než 4 600 zaměstnanců po celém světě a má více než 52 GW instalací ve více než 100 zemích a regionech.

GoodWe nabízí širokou škálu produktů a řešení šitých na míru pro rezidenční, komerční a průmyslové fotovoltaické systémy a také pro velkokapacitní fotovoltaické systémy ve svém produktovém portfoliu. V roce 2021 byla společnost GoodWe oceněna společností Wood Mackenzie jako jeden ze tří nejlepších dodavatelů hybridních střídačů na světě.

Institut obnovitelných zdrojů energie ve své zprávě „Fotovoltaický trh v Polsku 2023“ uvedl společnost GoodWe jako jednoho z 3. nejpreferovanějších výrobců střídačů v Polsku. Více informací naleznete na https://emea.goodwe.com/