27,30 %:  Longi láme rekordy v účinnosti solárních článků i panelů

Přední světový výrobce fotovoltaických panelů LONGi tento týden oznámila, že dosáhl nového rekordu v účinnosti konverze slunečního záření na elektřinu v rámci svého solárního článku typu HBC s několika přechody a se zadními kontakty. Nový rekord v účinnosti solárního článku ve výši  27,30 % nezávisle potvrdil německý Institut pro výzkum solární energie (ISFH).

Zdroj: LONGi

Nový světový rekord

Společnost LONGi již na konci roku 2023 vytvořila světový rekord v účinnosti solárních článků ve výši 27,09 %. Letos v květnu LONGi tento rekord překonala, když představila nový solární článek s účinnosti 27,30% v laboratorním provedení.

Zatímco většina výrobců fotovoltaických panelů se rozhoduje pro technologii TOPcon, společnost LONGi jako jedna z mála zvolila jinou technologickou cestu známou jako zadní kontakt (BC) a vyvinula vlastní technologii HPBC (Hybrid Passivated Back Contact) solárních článků.

Patentovaná technologie solárních článků HPBC se vyznačuje konstrukcí bez čelní přípojnice. Tato struktura zadního kontaktu maximalizuje využití dopadajícího světla, snižuje optické ztráty, zvyšuje účinnost konverze a následně optimalizuje náklady na celkovou výrobu solární energie (LCOE).

Nový úspěch upevnil pozici společnosti LONGi jako lídra v oblasti výroby křemíkových krystalických článků. Společnost je nyní dvojnásobným držitelem světového rekordu jak v účinnosti krystalických křemíkových solárních článků, tak i v účinnosti krystalických křemíko-perovskitových tandemových solárních článků.

Již v listopadu 2023 společnost LONGi oznámila, že dosáhla nového světového rekordu v účinnosti tandemových solárních článků z krystalického křemíku a perovskitu ve výši 33,9 %.

Nový panel s rekordní účinností

Společnost LONGI současně tento týden představila svůj nejnovější produkt, řadu fotovoltaických panelů Hi-MO 9. Tato řada zahrnuje panely s výkonem až 660 W, které mají rekordní účinnost  24,43 %. Tyto panely najdou největší uplatnění na velkých pozemních či střešních instalacích.

Podle sdělení výrobce dokáží panely řady Hi-MO 9 vyrobit až o 6.5%-8% více energie než tradiční fotovoltaické panely. V současnosti společnost LONGi jako jediná na trhu zavedla technologii zpětného kontaktu pro solární články typu P, což umožňuje vysokou účinnost až ve výši 24,43 %.

Panely řady Hi-MO 9 využívají technologii hybridního pasivovaného zadního kontaktu (HPBC). Jedná se o typ solárního článku se zadním kontaktem, který nemá přípojnice na přední straně panelu. Společnost LONGi bude nové panely vyrábět ve svém výrobním závodě v Jiaxingu, kde disponuje výrobní kapacitou ve výši 33 GW HPBC článků.

„Náš nový panel Hi-MO 9 umožňuje výrobu solární energie s nejvyšší účinností na světě a rozhodně předčí ostatní dostupné technologie na trhu,“ uvedl viceprezident společnosti LONGi Green Energy Technology Dennis She.

LONGi vynakládá více než 1 miliardu USD ročně na vývoj celé řady fotovoltaických technologií. Díky výzkumu a vývoji může společnost LONGi nabídnout produkt, který může konkurovat tradičním technologiím.

O společnosti LONGi

Společnost LONGi byla založena v roce 2000 a v současnosti patří k světovým v oblasti solárních technologií. Společnost se zaměřuje na tvorbu hodnot orientovaných na zákazníka a na transformaci energetiky ve světě.

V rámci svého poslání „vytvářet to nejlepší pomocí solární energie pro budování zeleného světa“ se společnost LONGi zaměřuje na technologické inovace. Společnost působí v pěti částech hodnotového řetězce, které zahrnují monokřemíkové destičky, články a panely, komerční a průmyslová distribuovaná solární řešení, řešení pro zelenou energii a vodíková zařízení.

Další informace o společnosti najdete na jejím webu: www.longi.com.