Video: Sungrow uvádí na trh bateriové systémy chlazené kapalinou

Společnost Sungrow, přední světový dodavatel fotovoltaických střídačů a systémů pro ukládání energie (BESS), představil v březnu svoji produktovou novinku, kterou je Titan2.0. Jedná se o nový BESS o výkonu 5 MW a kapacitě 10 MWh, který je dodáván ve standardním 20 stopovém kontejneru. Celý systém je chlazený kapalinou.

Zdroj: Sungrow

Druhá generace bateriového úložiště

Uvedením druhé generace bateriového úložiště PowerTitan na trh chce společnost Sungrow překonat problémy se škálovatelností a účinností, které v minulosti bránily tradičním řešením v oblasti skladování energie.

Společnost Sungrow již na trhu dodala více než 19 GWh BESS, z toho produktová řada PowerTitan představuje více než 10 GWh dodávek po celém světě. Nová řada BESS PowerTitan2.0 nejen zvyšuje efektivitu a bezpečnost, ale také výrazně snižuje investiční (CAPEX) i provozní (OPEX) náklady na celé zařízení.

Nové bateriové uložiště PowerTitan2.0  bezproblémově integruje inovativní konstrukci, vestavěný systém PCS, plně kapalinový chladicí systém a robustní 10MWh bateriový systém pro ukládání energie v kontejneru. Po celou dobu své životnosti umožňuje PowerTitan2.0  nezávislé nabíjení a vybíjení, což vede k pozoruhodnému zvýšení kapacity vybíjené energie systému o více než 8 %.

Hlavní přednosti

– vysoká stupeň prefabrikování bez nutnosti manipulace s bateriovými moduly v místě instalace

– jednoduchá instalace a zprovoznění do 8 hodin

– integrované DC/DC měniče aktivně omezují poruchový proud

– řízení bezpečnosti stejnosměrného elektrického obvodu zahrnuje rychlé vypínání a ochranu proti vzniku elektrického oblouku

– víceúrovňová vrstva ochrany baterie

– inteligentní kapalinové chlazení zajišťuje vyšší účinnost a delší životnost BESS

-rychlé monitorování stavu baterie a záznam poruch umožňuje předběžné vyhlášení poplachu a lokalizaci poruch

– modulární konstrukce podporuje paralelní připojení a snadné rozšíření systému

Další informace o výhodách bateriového systému PowerTitan2.0 od společnosti Sungrow najdete v tomto videu.