DZ Dražice převzala prestižní ocenění Global Platinum Partner Award od SolaX Power

Společnost DZ Dražice, člen skupiny NIBE se stala Globálním platinovým partnerem společnosti SolaX Power!

Zdroj: DZ Dražice

Prestižní ocenění

„Naši kolegové Luboš Vrbata a Petr Halík z divize Dražice Solar převzali na konci května  při příležitosti globálního summitu společnosti SolaX Power ve městě Tonglu prestižní ocenění Global Platinum Partner Award!,“ uvedla společnost na svém LinkedIn profilu.

„Ocenění nás řadí mezi ty nejvýznamnější a spolehlivé partnery pro fotovoltaiku na trhu, což je obzvláště v posledních týdnech a měsících, kdy se neustále píše o různých kauzách a úpadcích společností, které nezvládli dostát svým závazkům, důležité,“ dodali zástupci společnosti  DZ Dražice.


„Přesně po roce na trhu je toto ocenění pro nás ta nejpříjemnější zpětná vazba, která nás dále motivuje v další práci, rozvoji a růstu. Jedeme dál!, komentovala společnost.

Úspěšný start na trhu

Společnost DZ Dražice, největší český výrobce ohřívačů vody a výhradní dovozce tepelných čerpadel NIBE, otevřela vloni v dubnu fotovoltaickou divizi DZD Solar. Té se od loňského podzimu podařilo zrealizovat téměř 1 000 fotovoltaických elektráren.

K úspěchu společnosti přispěl dosud nevídaný zájem o obnovitelné zdroje energie a tři základní pilíře, o které se opírá: silné zázemí firmy s téměř 70letou výrobní tradicí, kvalifikovaní zaměstnanci a prověřené a certifikované montážní firmy. Letos navíc společnost DZ Dražice připravuje instalaci dvou fotovoltaických elektráren s celkovým výkonem přibližně 440 kWp na střechy svých výrobních hal v Dražicích a automatizovaného skladu v Luštěnicích.

„Díky strategické spolupráci se společností Solax Power tak zvládáme odpovídat na poptávky po celých fotovoltaických systémech, včetně jejich kombinací s tepelnými čerpadly, ohřívači vody či bateriovými úložišti. Právě proto, že svým produktům věříme, plánujeme výrobu elektřiny prostřednictvím fotovoltaických elektráren i v našich areálech v Dražicích a Luštěnicích,” konstatuje Luboš Vrbata, vedoucí divize DZD Solar.

Od roku 2022 je součástí DZ Dražice divize DZD Solar zaměřená na fotovoltaická řešení, která nabízí komponenty pro realizaci fotovoltaických elektráren (jako jsou síťové a hybridní měniče a akumulátory). Samotná kompletní řešení včetně vyřízení dotací a další administrativy dodává na trh prostřednictvím prověřených, pravidelně školených a certifikovaných montážních firem.