Dyness: Nabízíme lidem cestu z krize skladováním energie

E-shop s fotovoltaickými systémy rozšiřuje portfolio: firma Dyness se soustředí na využívání potenciálu obnovitelné energie pomocí výroby bateriových úložišť a chytrých energetických řešení. Co nabídne nového v roce 2023 a jaké jsou její plány pro evropský trh?

Zdroj: Dyness

Dyness, pocházející z domovské země pro výrobu panelů spousty firem – Číny, vznikla v roce 2017. Memodo úspěšně navázalo spolupráci – zařadilo její výrobky do portfolia nejen na základě vlastností bateriových úložišť, ale i díky vizím do budoucna: společenské odpovědnosti a konceptu udržitelného rozvoje. To jsou hodnoty, které obě firmy sdílí.

Jaké jsou výhledy Dyness do budoucna?

Vzhledem k závazku uhlíkově neutrální energetiky čeká evropský trh obrovský rozvoj. V současné době už má společnost Dyness evropskou kancelář a zaměřuje se na rozšíření zákaznické péče. V budoucnu plánuje Dyness poskytování inteligentních řešení pro skladování energie, hospodaření s elektřinou v domácnostech a systém školení pro instalatéry a uživatele. Aspiruje tak na jednoho z předních poskytovatelů řešení pro skladování energie v EU.
Více si můžete přečíst v rozhovoru se zakladatelem na blogu Memodo.

Dle Yang Liu, CEO Dyness, se můžeme v roce 2023 těšit na rozšíření počtu kompatibilních střídačů a modernizaci hlavní výhody – paralelní funkce úložiště Tower. Dočkáme se i vylepšení ovládací aplikace Dyness a aktualizace softwaru BMS pro optimalizaci výkonu. Primárním cílem stále pro Dyness zůstává jednoduchost zapojení a uživatelská přívětivost.

V komerčním sektoru přibude nový modulární produkt – jednotka má rozšiřitelnou kapacitu až na 153,6 kWh. Paralelní kapacita může nabídnout až megawatthodinovou úroveň a stupeň ochrany IP54 zaručuje i venkovní použití.

Přímá spolupráce umožňuje Memodu nabízet zajímavé ceny komerčních i rezidenčních bateriových úložišť. Zároveň má zákazník příležitost pořídit na e-shopu předem sestavené sety nakombinované techniky.

Bateriová úložiště Dyness Tower

Řada vysokonapěťových, stohovatelných baterii, které nadchnou jednoduchou instalací, robustním provedením a moderním vzhledem. Baterie je škálovatelná od 10,7 do 21,3 kWh. Nabízí kompatibilitu s hybridními střídači Solis, GoodWe ET a Sunways STH.

Přehled výhod bateriových úložišť Dyness:

  • jednoduchost instalace
  • moderní, jednoduchý vzhled
  • vysoká škálovatelnost
  • více možností zapojení -> velká flexibilita
  • paralelní propojovatelnost
  • zapojení až 40 modulů

 

Sety Dyness a GoodWe

Navržený systém umožňuje snadné propojení bateriových panelů – technikům šetří drahocenný čas. Stohovací systém poskytuje flexibilní konfigurace od napětí 286 V do 480 V a kapacity 10,7 kWh až 17,8 kWh.

Sety Dyness a SunWays

Set s hybridním třífázový střídačem nabízí výstup, který lze až dvojnásobně přetížit na dobu 60 vteřin. Push-in svorky pro komunikační rozhraní zjednodušují instalaci a Wi-Fi zařízení k připojení na monitoring portál. Jedná se o dobrou volbu pro náročnější projekty.