Dotace na fotovoltaiku DNES nekončí. Další dotace startují na počátku září

Dotace na fotovoltaiku končí 30. 6. 2023. Honem si pospěšte a podepište s námi smlouvu, ať nepropásnete možnost získat vlastní fotovoltaickou elektrárnu s dotací, která pokryje až 50 % ceny celého díla.

Dotace budou, panika není na místě

Dotace budou, panika není na místě

Tohle vídáme dnes a denně v zoufalých inzerátech a reklamách instalačních firem. Tyto firmy ale zapomínají dodat důležitý fakt. V září budou startovat nové dotace na fotovoltaiku, jejichž podmínky budou z největší pravděpodobností jen málo odlišné od podmínek současného dotačního programu Nová zelená úsporám.

Rádi bychom tímto příspěvkem komunikovali potenciálním zákazníkům, že není nutné panikařit a vyvolávat pocit strachu z promarněné příležitosti získat fotovoltaiku s výhodnou dotací. Panika zkrátka není na místě.

Pokud již máte elektromobil nebo uvažujete do budoucna o koupi elektromobilu, pak doporučujeme neotálet a skutečně do termínu 30. 6. 2023 žádost o dotaci podat. Pokud ale s elektromobilem ani nabíjecí stanicí pro elektromobily do budoucna nepočítáte, pak vězte, že v září budou dotační podmínky jinak velmi podobné, jako dnes.

Z našeho pohledu spíše radíme – důkladně si proklepněte instalační firmu, se kterou uvažujete o navázání spolupráce, dbejte na její dobré jméno a reference (skvěle napoví například server Refsite, který poskytuje nezávislé a ověřené reference) a určitě se nesnažte nic uspěchat. Fotovoltaická elektrárna je investice v řádech statisíců korun. Dobře navržený systém dokáže uspořit nemalou část vašich nákladů na energie, špatně provedená instalace ale naopak může způsobit spoustu vrásek a starostí.

Rádi bychom také požádali instalační firmy, aby v rámci zachování jisté kultivovanosti zbytečně nefabulovaly a nezamlčovaly fakta. Věřím, že je cílem každé společnosti podnikající v oboru instalací fotovoltaických elektráren poskytovat skvělé služby, ale také transparentní informace.

Jak se změní dotace Nová zelená úsporám?

Dotace na fotovoltaické elektrárny pro rodinné domy dosahuje standardně až výše 205 000 korun (pro zvýhodněné kraje dokonce až 225 000 korun), u dobíjecích stanic je dotace 30 000 korun. K tomu je možné čerpat i tzv. kombinační bonus a dosáhnout na dotaci až 60 % ceny celého díla u rodinných domů.

Nová podoba dotací nebude od stávajících podmínek výrazně odlišná, nicméně o několika změnách již víme:

  • Snižuje se dotace na nabíjecí stanici pro elektromobily z 30.000 Kč na 15.000 Kč
  • Klienti přijdou o bonus 5.000 Kč na projekt

Pokud již máte elektromobil nebo uvažujete do budoucna o koupi elektromobilu, pak doporučujeme neotálet a skutečně do termínu 30. 6. 2023 žádost o dotaci podat!

Pokud ale s benefity ve formě nabíjení elektromobilu z fotovoltaiky do budoucna nepočítáte, pak vězte, že v září budou dotační podmínky jinak velmi podobné, jako dnes.

Správný výběr instalační firmy je klíčový

Z našeho pohledu spíše radíme – důkladně si proklepněte instalační firmu, se kterou uvažujete o navázání spolupráce, dbejte na její dobré jméno a reference (skvěle napoví například server Refsite, který poskytuje nezávislé a ověřené reference) a určitě se nesnažte nic uspěchat.

Fotovoltaické elektrárny představují investici v řádech statisíců korun. Dobře navržený systém dokáže uspořit nemalou část vašich nákladů na energie, špatně provedená instalace ale naopak může způsobit spoustu vrásek a starostí.

Rádi bychom také požádali instalační firmy, aby v rámci zachování jisté kultivovanosti zbytečně nefabulovaly a nezamlčovaly fakta. Věřím, že je cílem každé společnosti podnikající v oboru instalací fotovoltaických elektráren poskytovat skvělé služby, ale také transparentní informace.