Cyrani (ČEZ): Letos jsme již prodali přes 1200 střešních elektráren. Větší boom brzdí nedostatek instalatérů

Společnost ČEZ patří na českém fotovoltaickém trhu k předním hráčům v oblasti instalací domácích elektráren. V roce 2021 společnost láme rekordy v instalacích nových zdrojů pro domácnosti. Do roku 2030 hodlá ČEZ také expandovat v segmentu velkých fotovoltaických elektráren (FVE), kde má ambiciózní cíl 6000 MW.

Zdroj: ČEZ

Přes 2000 nových solárů

Podle aktuálního sdělení Pavla Cyraniho, člena představenstva a ředitele divize obchod a strategie Skupiny ČEZ, je záměrem společnosti budovat nejen velké obnovitelné zdroje, aby snížil svou klimatickou stopu, ale také stát se klíčovým dodavatelem energeticky úsporných řešení pro zákazníky.

„Těší mě, že zájem o naše služby rychle roste nejen v případě podniků a veřejné správy (ČEZ ESCO), ale také u domácností (ČEZ Prodej). Díky zájmu zákazníků rosteme nyní rychleji než celý trh. Letos ČEZ Prodej už prodal více než FVE a tepelných čerpadel, oproti loňsku více než trojnásobek,“ informuje Cyrani na svém LinkedIn profilu.

Obrovský zájem

Podle sdělení Cechu Akumulace a Fotovoltaiky (CAFT) letos prudce roste v poslední době zájem českých domácností o nové fotovoltaické elektrárny, zejména v kombinaci s bateriemi. Oproti roku 2020 se poptávka po těch řešeních zvýšila o více než 80 %, jak vyplývá z analýzy podaných žádostí o dotace z programu Nová zelené úsporám.

Růst rezidenčního fotovoltaické trhu v poslední době v Česku však komplikuje složitá situace na trhu práce, kde je nyní nedostatek kvalifikovaných instalatérů fotovoltaických systémů.

„Už přes 1200 jsme těchto technologií letos také instalovali. Více než 450 střešních  fotovoltaik bylo s bateriemi. Zájem je tak velký, že dokonce bojujeme s kapacitami, které bohužel ovlivnil i COVID,“ uzavírá Cyrani.