Čínský výrobce lithiových baterií CALB staví novou továrnu s kapacitou 50 GWh ročně

Přední čínský výrobce lithiových baterií China Lithium Battery Technology (CALB) podepsal 10. srpna investiční dohodu s vládou města Hefei na výstavbu nové továrny. Po jejím dokončení se výrobní kapacita CALB zvýší o  50 GWh ročně.

Zdroj: BMW

Prudký růst výrobních kapacit

Za první pololetí roku 2021 dosáhla výrobní kapacita lithových baterií v Číně 52,5 GWh, což představují obří růst o více než  200 % oproti předchozímu roku, jak informuje čínská asociace bateriového průmyslu China Automotive Power Battery Industry Innovation Alliance (CAPBIIA).

Mezi dodavateli lithiových baterií v Číně se společnost CALB umístila na čtvrtém místě. CALB v současnosti disponuje výrobní základnou o kapacitě 3,63 GWh ročně na konci prvního pololetí 2021. Na prvních třech místech se umístily společnosti CATL (25,76 GWh), BYD (7,65 GWh) a LG Chem (4,72 GWh).

V rámci výstavby nové továrny na baterie ve městě  Wuhan bude společnost CALB investovat 1,542 miliardy USD (cca 35 miliard korun) do rozšíření výrobních kapacit. Po dokončení první fáze továrny ve Wuhanu se výrobní kapacita společnosti zvýší o  20 GWh ročně.

Spolupráce s Volkswagnem

Kromě výrobních závodů ve Wuhanu a Hefei společnost CALB provozuje také další továrny na výrobu baterií ve městech Changzhou, Luoyangu, Xiamenu a Chengdu.

Záměrem městské vlády Hefei je do roku 2025 zvýšit výrobní kapacitu elektromobilů v této metropoli na 1 milion kusů. V této souvislosti budou v regionu Hefei vznikat další investice v oblasti výroby elektromobilů ze strany společnosti NIO, JAC, Volkswagen (Anhui) a Chery (Chaohu).

Podobné cíle jako vláda v Hefei má i nedaleká provincie města An-chuej. Zdejší vláda vyvíjí velké úsilí o zdokonalení podpůrného průmyslového řetězce pro výrobu nových elektromobilů. V červenci 2021 zde vnikl projekt průmyslové rozvojové zóny Xinzhan High-tech, kde se má vybudovat 20GWh základna pro výrobu baterií určených pro výrobu unifikovaných článků Volkswagen.