ČEZ ESCO spustila chytrou aplikaci pro postupný nákup elektřiny a plynu

Online aplikace ESCO Energy Market je novinkou pro klienty ČEZ ESCO, kteří využívají postupný nákup komodit, což jsou zejména velké podniky a další velcí odběratelé. Vznikla s cílem zjednodušit a zrychlit proces pořízení elektřiny a zemního plynu formou postupného nákupu pro zákazníky z ČEZ ESCO.

Zdroj: ČEZ ESCO a.s

Zdroj: ČEZ ESCO a.s

 

Jednoduchý a rychlý nákup

V rámci postupného nákupu zákazníci nakupují zasmluvněný objem komodity v několika krocích v termínech a objemech, o kterých sami rozhodují. V aplikaci ESCO Energy Market (viz obrázek) vidí zákazník všechny svoje smlouvy, má přehled o tom, které produkty, v jakém objemu a za jakou cenu na jednotlivé měsíce nakoupil i kolik ještě zbývá dokoupit do zasmluvněného objemu. 

Zákazník také může průběžně sledovat vývoje cen komodit. Na základě podrobných informací tak jednoduše a rychle nakupuje komodity za cenu, která vychází z cen na energetických burzách. 

„Postupný nákup komodit u nás využívá většina našich největších klientů, kterým dodáváme zhruba 60 procent objemu elektřiny. Při vývoji nové aplikace jsme vycházeli z dosavadních zkušeností nás i našich zákazníků. Klíčové bylo samozřejmě propojit aplikaci s aktuálními burzovními cenami, které se mění de-facto neustále,“ říká Martin Ludvík, ředitel pro komodity u ČEZ ESCO. 

Rychlé informace pro zákazníky 

Zákazníci prostřednictvím aplikace dostávají také pravidelné reporty o vývoji cen komodit zpracovávané analytiky ČEZ ESCO. Velkou výhodou nového řešení jsou notifikace, tzn. možnost nastavení upozornění při dosažení cílové ceny či připomínek na blížící se termín nákupu. Aplikace automaticky zasílá upozornění o jednotlivých nákupních krocích zákazníka také internímu traderovi ČEZ ESCO, což je klíčové pro efektivní pořízení komodity na velkoobchodním trhu. 

„Oceňuji zasílání připomínek o blížícím se datu posledního možného dne pro nákup nebo možnost nastavit si tzv. hlídacího psa, který zasílá upozornění o poklesu ceny komodity pod určitou hranici,“ uvádí Tomáš Bezděk, energetik předního výrobce keramických obkladů a dlažeb Lasselsberger, který již aplikaci využívá. 

ČEZ ESCO dodává elektřinu, plyn a další komodity českým a slovenským podnikům, obcím a veřejné správě. Domácnostem a živnostníkům tyto služby poskytuje sesterská společnost ČEZ Prodej.