CATL zprovoznil v Německu novou gigatovárnu na výrobu bateriových článků
Brzké zahájení výroby
Pro společnost CATL je tato událost dalším významným krokem v rozšiřování globální působnosti navzdory pandemii.
Povolení na počáteční kapacitu ve výši 8 GWh ročně předali prezidentu společnosti CATL Matthiasi Zentgrafovi durynská ministryně životního prostředí, energetiky a ochrany přírody Anja Siegesmundová a durynský ministr hospodářství Wolfgang Tiefensee na slavnostním ceremoniálu v sídle CATL, které se nachází v průmyslové zóně Erfurter Kreuz.
Výstavba závodu, který je zároveň první německou továrnou na bateriové články, se nyní nachází v závěrečné fázi a v plném proudu je i instalace strojů. První články tak budou moci sjet z montážních linek do konce roku 2022.
„CATL přináší zásadní impuls pro tak naléhavě potřebnou energetickou transformaci. Těší nás, že jsme první společnosti, která bude moci vyrábět baterie s označením „Made In Germany“,“ uvedl Zentgraf.
Významná investice
Jak uvedla ministryně Siegismundová, e-mobilita nabírá v současném Německu mimořádné obrátky a stát potřebuje společnosti, které se zavázaly zohledňovat udržitelnost a ochranu přírody již ve fázi výroby.
„CATL představuje pro Durynsko jednu z nejdůležitějších průmyslových investic posledních desetiletí,“ dodal ministr Tiefensee. „Zároveň by se tento projekt mohl stát počáteční inspirací pro vznik durynského ‚“Battery Valley“. V okolí závodu se již nyní usídlila první skupina dodavatelských firem společnosti CATL.“
Areál CATT tvoří dvě budovy: stávající G1 byla odkoupena od jiné společnosti a montují se zde články do modulů, v nově stavěné G2 se budou články vyrábět.
Se svými čistými prostorami a konstantní vlhkosti je tento závod téměř stejně složitý, jako by se jednalo o výrobu čipů. V rámci úsilí o udržitelnou výrobu přitom získává část potřebné energie prostřednictvím solárních panelů na střeše budovy.
Rozšíření kapacity
Výstavbu německého závodu zahájila společnost CATL v roce 2019. Do konce roku 2022 se chystá spustit výrobu článků, která v Německu vytvoří celkem 1500 pracovních míst.
Celkem zde plánuje investovat 1,8 miliardy eur, dosáhnout v budoucnu výrobní kapacity 14 GWh a vytvořit na německém pracovním trhu 2000 míst.
Díky své pozici přímo v srdci Německa je závod připraven nabídnout vysoce kvalitní výrobky a služby hlavním německým automobilkám a podpořit tak transformaci elektromobility a energetiky v Evropě.