BayWa vstupuje na český fotovoltaický trh. Akvizicí získala velkoobchodní společnost Solid Power Distribution

Globální výrobce, poskytovatel služeb a distributor v oblasti obnovitelné energie, společnost BayWa r.e. pokračuje v úspěšné celosvětové expanzi svého solárního distribučního byznysu akvizicí předního českého solárního velkoobchodu Solid Power Distribution.

Zdroj: Solid Power Distribution

Posílení expanze ve východní Evropě

Tato akvizice upevňuje vedoucí úlohu společnosti BayWa r.e. na evropském trhu solární distribuce. Dále také rozvíjí ambice společnosti BayWa r.e. ve východní Evropě, kde je společnost již velmi aktivní na polském trhu a nedávno získala prestižní ocenění ‚Top PV Supplier‘ od společnosti EuPD Research.

Společnost Solid Power Distribution, která byla založena v roce 2015, zásobuje český a slovenský dodavatelský trh jako distributor vysoce kvalitních komponentů pro konečné spotřebitele v domácnostech a průmyslu.

Její zbrusu nový sklad v Praze, který má rozlohu přibližně 1 000 metrů čtverečních a zahrnuje nejmodernější školicí středisko, se v současné době vybavuje pro zajištění optimalizované logistiky a specializované zákaznické podpory pro regionální fotovoltaické montážní firmy.

Od svých začátků si společnost vybudovala velmi dobrou pověst a stala se uznávanou po celé České republice a na Slovensku pro své kvalitní výrobky a technické znalosti. Její střídače GoodWe, navržené a naprogramované jako unikátní produkt pro český trh ve spolupráci s technickým oddělením Solid Power Distribution, dosáhly významného podílu na trhu.

Technická síla společnosti Solid Power Distribution a její zaměření na služby zákazníkům jsou v úzkém souladu s vlastními hodnotami a filozofií společnosti BayWa r.e., které cílí především na spokojenost zákazníků a služby na vysoké úrovni.

„Český solární trh začíná nabírat na obrátkách a s akvizicí Solid Power Distribution máme nyní ideální pozici. Spolu s naším úspěchem v Polsku je východoevropský trh pro společnost BayWa r.e. stále více atraktivní a zajímavý a vidíme významný potenciál k posunu vpřed“, komentoval Frank Jessel, globální ředitel pro solární obchod společnosti BayWa r.e.

„Je skvělé přivítat společnost Solid Power Distribution ve skupině  BayWa r.e. s jejích technickými znalostmi a přehledem o místním trhu. Jsme nadšeni, že tuto novou kapitolu začínáme společně a že přispíváme k růstu obnovitelné energie v České republice,“ dodal Jessel.

Větší portfolio produktů a služeb

Zákazníkům společnosti Solid Power Distribution budou i nadále sloužit stejní místní odborníci, na které se spoléhali doposud. Zákazníci tak dostanou stejně kvalitní technickou podporu.

Na svém webu Solid Power Distribution oznámila že po akvizicí ze strany BayWa r.e. budu společnost schopna nabídnout větší portfolio kvalitních produktů a poskytnout více služeb. Změní se pouze jména společnosti na BayWa r.e. Solar Systems s.r.o. v blízké budoucnosti

 Jakub Fischer, výkonný ředitel Solid Power Distribution, uvedl: „Je to začátek nové vzrušující éry Solid Power Distribution. Díky globálnimu logistickému pokrytí společnosti BayWa r.e. a široké škále produktů, včetně jejího montážního systému novotegra, budeme schopni rozšířit a doplnit naše vlastní portfolio produktů, zlepšit dostupnost zásob a zvýšit konkurenceschopnost. Největší význam přikládáme každodenní podpoře našich zákazníků a společně se společností BayWa r.e. nyní dodáme našim službám nový rozměr, který bude velkým přínosem pro všechny naše zákazníky a partnery.“

Česká vláda chce do roku 2030 dosáhnout 22% podílu obnovitelné energie na celkové spotřebě energie. S instalovanou fotovoltaickou kapacitou 2,2 GW na konci roku 2020 má trh značný potenciál růstu. Veřejné pobídky, jako je program „Nová zelená úsporám“ pro střešní fotovoltaiku, a další nové fondy jsou pozitivním signálem pro trh a měly by pomoci posílit solární sektor v následujících letech.