Baterky pohánějí letní kino v jižních Čechách

Nadační fond Jihočeské naděje Martina Kuby se vydal na cestu po jižních Čechách s letním kinem, které napájí energie uložená v bateriích. Za projektem stojí společnost OIG Power, jejímž většinovým vlastníkem je bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Zdroj: OIG Power

Zdroj: OIG Power

 

Za projektem byla sázka

Díky projektu letního kina poháněného bateriemi se nové české snímky Bourák a 3Bobule budou promítat celkem ve třiadvaceti městech a obcích. Začátek je vždy ve 20.30 hodin, vstup zdarma. Diváci ale mohou do kasiček vložit dobrovolný příspěvek, který půjde na podporu talentovaných dětí z Jihočeského kraje.

Podle slov Kuby projekt letního kina „na baterky“ vznikl trochu náhodně. Jeho firma vyrábí OIG Power vyrábí domácí úložiště pod značkou BatteryBoxy.

„Jednou přišla ve firmě sázka, jestli by BatteryBox utáhl letní kino. Tak jsme to vyzkoušeli. Dnes už máme za sebou pár takových letních kin. Výhoda je, že můžeme promítat na neobvyklých místech, kde není elektřina, protože si tu svoji, čistou ze sluníčka přivezeme s sebou,“ řekl Kuba.

V době koronavirové pandemie letos hodně Jihočechů tráví léto doma, tak se firma rozhodla s letním kinem na baterky objet 23 jihočeských měst a obcí.

„Sehnali jsme české premiérové komedie 3Bobule a Bourák a chceme si společně užít letní večery a podpořit talentované děti z našeho kraje,“ dodává Kuba.

 

Kdy a kde se promítat?

Všechny informace budou na našem nadačním webu www.jihoceskenadeje.cz nebo na fcb profilu našeho fondu a nebo na mém fcb profilu Martin Kuba.

„Ještě bych rád řekl, že cílem téhle letní tour je jednak pomoct jihočeským nadějím, ale také dát o fondu vědět. Aby pokud někde vedle vás vyrůstá takový talentovaný kluk nebo dívka, kteří by potřebovali pomoct, tak abyste nám o nich dali vědět. Byla by škoda kdyby takovým dětem bránili v rozvoji talentu jen finance,“uzavírá Kuba.