Jaké jsou výhody bateriového úložiště o výkonu 50-100 kW od společnosti Kstar?

Společnost KSTAR je vůdčí značkou v oblasti elektroniky a nových oblastí energetické elektroniky, včetně kritické infrastruktury pro datová centra (UPS, baterie a precizní klimatizace), modulárních řešení pro datová centra a komplexní řešení pro fotovoltaiku a skladování energie. Pod globální značkou Kstar New Energy po 30 letech existence nově vytváří vynikající energetická řešení dodávaná zákazníkům na desítkách trhů. Za tímto úspěchem stojí více než 550 patentů, 4 200 zaměstnanců po celém světě a až 630 odborníků ve vlastním oddělení výzkumu a vývoje.

Zdroj: KSTAR

Důraz na inovace a integrovaná řešení

Takovou dynamiku růstu má globální společnost KSTAR nepřetržitě od svého založení. V posledních letech plných nepokojů a výpadků v dodavatelských řetězcích vybudovala 2 dvě další továrny, včetně jedné ve spolupráci se společností CATL, kde klade velký důraz na automatizaci a technologický rozvoj. Za zmínku stojí i to, že s důrazem na inovace produktů a poskytování integrovaných řešení se společnost zaměřuje i na firemní kulturu a komunikaci hodnot v globálním měřítku.

Oblíbeným mottem zakladatele a generálního ředitele společnosti KSTAR New Energy pana Liu Baishana je: „Nikdy se nevzdávej. Nikdy neztrácejte víru. Pracujme pro lepší svět.“

Produktové portfolio společnosti KSTAR zahrnuje kromě vlajkových lodí v oblasti skladování energie také rozsáhlou řadu střídačů. Pro zákazníky z řad domácností je určena speciální řada BluE, která zahrnuje jednofázové střídače od 1 do 6 kW a třífázové střídače a od 3 do 120 kW a systémy pro ukládání energie do 20 kWh s možností paralelního připojení až 40 kWh.

Výběr produktů odpovídá potřebám domácích instalací a malých komerčních projektů. U společnosti KSTAR vítězí technologie: k dispozici je nová generace fotovoltaických střídačů, které se vyznačují vyšší účinností, duálním MPPT, dálkovým ovládáním, připraveností na VPP, krytím IP65 a lehčí konstrukcí bez ventilátoru, stejně jako stěžejní baterie CATL.

Představení na veletrhu na Slovensku

Kdy budeme moci vidět hlavní produkty společnosti KSTAR na veletrzích ve Slovenské a České republice? Již 14. března na veletrhu Smart Energy Forum NITRA Slovakia budou produkty KSTAR k dispozici na stánku společnosti PRO ECO SYSTEM a.s., číslo stánku 11.

Po prázdninách se KSTAR představí na vlastním stánku v České republice, a to na veletrhu Smart Energy Forum Prague od 9. do 10. října, kde budou k vidění ekoenergetická řešení pro rodinné domy, podniky a fotovoltaické farmy.

Po prvních měsících působení společnosti KSTAR v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku se distributoři zaměřují na model KAC50DP/BC100DE. Splňuje mnohá očekávání současných investic realizovaných v celé Evropě a je dodáván s příslušnými certifikáty a zárukami. Jedná se o středně velkou energetickou akumulační jednotku pro použití v instalacích o výkonu od 50 kW až do 1 000 kW. Splňuje potřeby menších i větších instalací.

Výhody produktu

Kompletní jednotka se skládá z bateriové skříně o rozměrech v dolní části 1,1 x 1,1 m a výšce přibližně 2,4 m. Celá jednotka je přizpůsobena a navržena pro venkovní použití.

Montáž této jednotky lze provést za pouhé 3 hodiny. Díky téměř 100% přípravě ve výrobním závodě. Na místě instalace stačí namontovat 50kW hybridní střídač a připojit kabely dodané s jednotkou. Nyní stačí připojit střídavé a stejnosměrné kabely ke střídači a jednotka je připravena k provozu.

Díky vestavěné klimatizaci a vyhřívání skříně pracují baterie vždy při optimální teplotě. Systém je navíc vybaven lehkou a snadno použitelnou klimatizací, a ne složitým a poměrně těžkým kapalinovým chladicím systémem, který někteří výrobci označují za výhodu. Společnost KSTAR dokazuje pomocí termovizního snímkování, že chlazení klimatizací je dostatečně účinné. Rozdíl teplot mezi bateriemi je přibližně 1oC.

Je nutné zdůraznit, že se jedná o velmi bezpečné řešení. Kromě nepřetržitého monitorování stavu všech baterií je každý modul vybaven vlastním hasicím přístrojem. Kromě toho jsou v horní a dolní části umístěny další hasicí přístroje. V případě nouze se zařízení automaticky vypne.

Můžeme propojit až 20 jednotek a dosáhnout výkonu 1 MW a kapacity až 4 MWH.

Se rozváděčem STS je možné instalovat zařízení nezávislé na elektrické síti o výkonu 100 kW a 250 kW. Rozváděč STS umožňuje připojení generátoru elektrické energie.

Pokud se chcete o výrobku dozvědět více, podívejte se na: https://www.youtube.com/watch?v=xniQ7CnMsCU

Kde můžete najít produkty KSTAR v České republice a na Slovensku?

K dispozici je vám Jiří Kaminský a společnost PRO ECO SYSTEM a.s., která jako hlavní distributor dodává výrobky zákazníkům a obchodním partnerům ze skladů v jižním Polsku rychle a přímo vlastní dopravou.

Neváhejte nás kontaktovat na e-mail: jiri@proecosystem.cz.  Můžete také kontaktovat Roberta Łasa (email: robert.lasa@kstar.com)  ze společnosti Kstar, který pracuje jako Country Manager Robert a úzce spolupracuje s Jiřím Kaminským a na denní bázi poskytuje klientský servis v reginu střední a východní Evropy (CEE). 

V říjnu 2023 byla také slavnostně otevřena centrála a servisní středisko společnosti KSTAR CEE v polském Krakově, což je významný krok k rozvoji partnerství v celém regionu střední a východní Evropy. Pro partnery v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Polsku jsou tak k dispozici manažeři technické podpory.