Bateriová technologie HE3DA se představí na Veletrhu vědy

Společnost Magna Energy Storage, a. s. (MES) je licencovaný výrobce české bateriové technologie HE3DA. Ve výrobní závodě v Horní Suché vyrábíme první typ bateriového článku HE3DA BTS Energy Line s tloušťkou elektrody 1,7 mm a kapacitou 1,3 kWh.

Zdroj: Magna Energy Storage


Tyto bateriové články integrujeme do koncových zákaznických řešení s invertory pro efektivní energetiku (plug & play), dále pak UPS stanic či mohou sloužit jako technicky a ekonomicky efektivnější náhrada v současnosti využívaných olověných akumulátorů.

V současné době jsou dostupné dvě verze úložišť 250 kWh a 1200 kWh. Úložiště může zároveň sloužit jako bateriová DC/DC nabíjecí stanice pro elektromobily, jež je určena pro lokality, kde je nutné maximalizovat využití dostupné přenosové kapacity distribuční sítě.

Na veletrhu vědy na výstavišti v Praze- Letňany ve dnech 8.-10. června společnost MES představí tuto nabíječku v konkurenci EV 250 kWh/90 kW a dále pak kamion Tatra, který absolvoval závod Rallye Dakar jako doprovodné vozidlo s autonomním energetickým systémem a startovací baterií HE3DA.

Výzkum a návrh konstrukce startovací baterie byl realizován za finanční podpory z prostředků státního rozpočtu prostřednictvím MPO v programu TRIO společně s Ústavem fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR.