Astronergy pokračuje ve zdokonalování solárních panelů s technologií TOPCon typu N

„Vzhledem k tomu, že na trh fotovoltaiky přichází stále více nových článků typu N, všechny zainteresované firmy musí pracovat na řešení s tím spojených technologických problémů,“ řekl na virtuální konferenci pořádané časopisem TaiyangNews 23. listopadu ředitel výzkumu a vývoje společnosti Astronergy Sheng He. Z jeho prezentace jasně vyplynulo, že společnost Astronergy usilovně pracuje na produktech s technologií TOPCon typu N.

Zdroj: Astro Energy

Vývoj pokračuje

Třídenní konference o vysoce účinných solárních technologiích pro rok 2022 přitáhla díky účasti odborníků z fotovoltaického průmyslu velkou pozornost. Sheng He jménem společnosti Astronergy přednesl prezentaci o technologickém trendu vysoce účinných článků a modulů TOPCon typu N.

Vzhledem k tomu, že se výrazně zpomaluje zvyšování účinnosti článků PERC, zrychluje se podle něj výzkum a vývoj nové generace článků TOPCon, HJT a TBC.

Podle jeho prezentace se technologie TOPCon stále potýká s obtížemi v oblasti zvyšování výtěžnosti, snižování tloušťky waferů, nákladů na instalaci a zvyšování kapacity. Společnost Astronergy, která je průkopníkem v hromadné výrobě modulů TOPCon, dosáhla velkého pokroku a skvělých výsledků v oblasti tenkosti waferů a účinnosti.

Přednosti TOPCon modulů

Modul TOPCon řady ASTRO N se díky svým velkým waferům typu N, technologii SMBB, vyztužením okrajů a spolehlivějším zapouzdřením odlišuje od ostatních produktů.

Moduly ASTRO N, které se vyznačují vysokou účinností, vysokým výkonem, vysokou spolehlivostí, nízkou degradací výkonu a dlouhou záruční dobou, získaly uznání organizací PVEL nebo TÜV Rheinland a mnoho dalších ocenění.

Společnost Astronergy nabídla svou první velkou sérii 156MW modulů TOPCon pro projekt v německém Prignitzu, který je prvním a největším projektem fotovoltaických modulů typu N v Evropě. Od června do listopadu letošního roku bylo do evropských zemí prodáno více než 35 000 kusů modulů TOPCon typu N, které si získaly obrovský ohlas. Velká část modulů TOPCon prodaných na jiné kontinenty se setkala s pozitivními ohlasy zákazníků.

Současný modul ASRTO N má účinnost přes 22,5 % a podle agentury Bloomberg se řadí mezi nejlepší moduly na světě.

S cílem vytvořit udržitelný svět s nulovými emisemi uhlíku pomocí solární energie bude společnost Astronergy věnovat své síly vývoji pokročilých technologií, aby mohla dále inovovat své články TOPCon typu N, připravila se na technologické výzvy v oblasti dalších pokročilých technologií a poskytovala lepší produkty zákazníkům po celém světě.