750 Wp: Společnost Huasun dosáhla světového rekordu ve výkonu  a účinnosti solárních panelů

Společnost Huasun stanovila nový výkonnostní rekord pro HJT fotovoltaické panely. Její nový panel Huasun Himalaya G12-132 HJT dosáhl rekordní účinností konverze ve výši 24,16 % a výkonu ve výši 750,54 Wp. Tento výsledek byl certifikován ze strany  TÜV SÜD, přední německé nezávislé zkušební a certifikační instituce.

Zdroj: Huasan

Nový milník 

Společnost Huasun, která patří k předním světovým výrobcům vícepřechodových (HJT) panelů, zvedá laťku v účinnosti a výkonu HJT panelů. Společnost oznámila na konci listopadu, že zahájila sériovou výrobu nové  řady fotovoltaických panelů s rekordním výkonem i účinností.

Průlomový panel Huasun Himalaya G12-132  se skládá s bifaciálních (tj. oboustranných) solárních článků G12-20BB HJT. Jejich průměrná účinnost v sériové výrobě nyní dosahuje vynikajících 25,8 %.

Tento úspěch připisuje společnost Huasun výraznému pokroku  v oblasti zdokonalení výrobního procesu a také díky nové technologii zapouzdření PIB + fólie pro konverzi světla. Modul Himalaya G12-132 HJT tak překonal dosavadní rekord, který vytvořila na počátku října 2023 ve výši  744,43 W.

Navýšení výrobních kapacit

Od svého založení se společnost Huasun zaměřuje na HJT solárních článků typu-N. Od počátku letošního roku se Huasun stala součástí žebříčku tzv. Tier-1 výrobců solárních panelů, který sestavuje agentura Bloomberg New Energy Finance (BNEF). Pozitivní hodnocení ze strany BNEF lze přičíst vynikajícím výsledkům společnosti v oblasti produktů, silné důvěryhodnosti značky a solidní schopnosti financování.

V současnosti má společnost Huasun roční kapacitu výroby panelů ve výši 20 GW a patří k největším výrobců HJT panelů na světě. Společnost vlastní v Číně čtyři velké továrny, které se nacházejí v Xuanchengu, Hefei, Wuxi a Dali.

Do konce roku 2025 hodlá společnost zvýšit výrobní kapacitu na 40 GW ročně. Jejím záměrem je dosáhnout do roku 2025 výkonu vyráběných panelů až  800 Wp a účinnosti článku 28 % díky propojení HJT článků a perovskitu.