27.09%: LONGi dosáhla nového světového rekordu v účinnosti HBC křemíkových článků

Přední světový výrobce fotovoltaických technologií, LONGi Green Energy Technology („LONGi“), na počátku prosince oznámil, že dosáhl rekordní účinnosti vícepřechodových solárních článků typu se zadním kontaktem (HBC) ve výši 27,09 %. Tento výsledek ověřil nezávislý Institut pro výzkum solární energie v Hamelinu (ISFH) v Německu.

Zdroj: LONGi

Unikátní technologie

HBC solární článek s konverzní účinností 27,09 % byl vyvinut společnosti LONGi s využitím speciální technologie tzv „patterningu“ nebo-li vzorkování pomocí laseru. V současnosti se jedná o nový světový rekord pro solární články z monokrystalického křemíku, který překonal předchozí rekord v účinností solárních článků ve výši 26,81 %, jenž společnost LONGi dosáhla v listopadu 2022.

Jednou z předností HBC článků oproti bifaciálním solárním článkům s vícepřechody je menší použití průhledných vodivých oxidových vrstev (ITO).

Díky neustálému pokroku na poli výzkumu a vývoje společnost LONGi vyvinula ultratenkou vrstvu TCO se sníženou spotřebou india. Spotřeba india u rekordního článku s účinností 27,09 % je pouze 1/5 spotřeby india než je tomu u tradičních bifaciálních článků s vícepřechody.

Důraz na inovace

„Inovace jsou základem konkurenceschopnosti podniků, a proto se společnost LONGi se zavázala k tomu, že „využije solární energii co nejlépe k vybudování zeleného světa“. Ve společnosti LONGi věříme, že fotovoltaika bude hrát klíčovou roli v celosvětové energetické transformaci,“ řekl Li Zhenguo, zakladatel a prezident společnosti LONGi.

Prezident Li zdůraznil, že společnost LONGi neustále pracuje na inovacích, který jí umožní vyrábět vysoce kvalitní výrobky a vysoce účinné technologie solárních článků.

O společnosti LONGi

Společnost LONGi byla založena v roce 2000 a je odhodlána stát se přední světovou společností v oblasti solárních technologií. Společnost se zaměřuje na tvorbu hodnot orientovaných na zákazníka a na transformaci energetiky ve světě.

V rámci svého poslání „vytvářet to nejlepší pomocí solární energie pro budování zeleného světa“ se společnost LONGi zaměřuje na technologické inovace. Společnost působí v pěti částech hodnotového řetězce, které zahrnují monokřemíkové destičky, články a panely, komerční a průmyslová distribuovaná solární řešení, řešení pro zelenou energii a vodíková zařízení.

Další informace o společnosti najdete na jejím webu: www.longi.com.