15 000 zájemců: dTest zveřejnil výsledky prvního hromadného nákupu solárních panelů. Kdo uspěl?

O fotovoltaické elektrárny (FVE) na střechách rodinných domů v Česku je obrovský zájem. Svědčí o tom výsledky první hromadného nákupu pro instalace FVE společnosti dTEst v rámci kampaně „Chci sluneční energii“. Jaký dodavatel v projektu uspěl a na kolik elektrárny vyjdou?

dTest

15 tisíc domácností chce solární panely

Podle sdělení dtest se jedná se o neziskový projekt podpořený Evropskou unií, do nějž se přihlásilo téměř 15 tisíc domácností z celé ČR. Projekt již byl vyhodnocen s tím, že dTest poptal několik desítek společností, aby porovnal a vybral nejlepšího dodavatele na zhotovení FVE pro své zájemce.

„Pečlivě jsme porovnali jejich nabídky, posoudili dobu jejich působení na trhu, stabilitu, velikost, reference a řadu dalších objektivních ukazatelů. Naším cílem bylo dojednat nejen nižší ceny zařízení, ale i férové podmínky smlouvy a nadstandardní služby, jako je například delší záruční doba, podpora při získávání dotací nebo rychlost komunikace od prvního kontaktu se spotřebitelem až do instalace domácí solární elektrárny. Na základě všech těchto informací jsme nakonec jako nejlepší vyhodnotili nabídku společnosti ČEZ Prodej,“ uvádí dTest na svém webu.

Co bude následovat?

Podle sdělení dTestu již registrované domácnosti obdržely vyjednané podmínky a modelové parametry vítězné nabídky. Pak firma dodatečně vyzve účastníky ještě e-mailem k vyplnění elektronického formuláře, ve kterém uvedou informace o místě pro instalaci zařízení – například sklon a orientaci střechy, plochu pro umístění panelů či požadovaný typ fotovoltaické elektrárny. 

Na základě vyplněného formuláře domácnosti vysloví souhlas k tomu, aby je s nabídkou kontaktoval vítězný dodavatel. Teprve na základě vyplněného formuláře pošle společnost ČEZ Prodej spotřebitelům indikativní – tedy stále nezávaznou – nabídku fotovoltaického zařízení. 

Využití nabídky je zcela dobrovolné. Pokud se bude spotřebiteli indikativní nabídka líbit, dodavatel vyšle do jeho domácnosti zástupce, který provede obhlídku, na jehož základě vznikne již konkrétní projekt s přesnými parametry a cenou. Až poté se spotřebitel rozhodne, jestli uzavře s dodavatelem smlouvu.

Vítězný dodavatel dává spotřebitelům na výběr tři typy fotovoltaických systémů podle toho, jak chtějí využít přebytek vyrobené solární energie. Mohou si vybrat solární elektrárnu s akumulací energie do baterie, do vody, nebo s tepelným čerpadlem. Dodavatel zákazníkovi zařídí vše od projektu po instalaci a pomůže mu i s žádostí o dotaci z programu Nová zelená úsporám.

Další informace k parametrům vítězné nabídky lze najít na webu dTestu.