VIDEO: Lindab představil elegantní plechovou střechu s integrovanými CIGS panely

Švédská společnost Lindab přichází nyní na český trh s komplexním řešením v podobě systému Lindab SolarRoof, který umožňuje instalovat tenkostěnné solární panely umístěné na plechovém pásu přímo do pláště střechy. Společnost tak reaguje na rostoucí poptávku po fotovoltaických panelech, které šetří přírodní zdroje, a navíc výrobou elektřiny spoří náklady na provoz domů.

LindabVyužití nejmodernějších technologií

Do aktuálně nejoblíbenější střešní krytiny Lindab SRP Click se již ve výrobě integrují tenkovrstvé solární panely o tloušťce pouhé 2 mm, které vytvářejí komplexní, plně funkční solární systém. Jejich hmotnost je jen 2 kg na 1 m2, takže nezatěžují střešní konstrukci a jsou téměř neviditelné. 
 
„V Lindabu jsme zkombinovali šedesátileté zkušenosti s výrobou a montáží falcovaných krytin, které mají díky stojatým drážkám nadčasový design, s nejmodernějšími technologiemi v oblasti získávání solární energie. Díky tomu Vám můžeme nabídnout systémové řešení solární střechy Lindab SolarRoof,“ informuje společnost na svém webu.
 
Životnost přes 30 let
 
Všechny panely jsou navzájem propojeny a stoprocentně zajištěny proti různým povětrnostním vlivům. Záruka výkonu solárních panelů je 90 % po 10 letech a 80 % po 25 letech. Technická životnost panelů přesahuje 30 let.

Střešní krytina je dodávána s již ve výrobě integrovanými tenkovrstvými solárními panely. To umožňuje dosahovat trvale vysokou kvalitu, zkracovat čas montáže na stavbě a ušetřit zákazníkům tak finanční prostředky. 
 
Lindab SolarRoof je vybaven sledováním výkonu jednotlivých panelů a optimalizací jejich výkonu pro zajištění maximální možné účinnosti výroby elektřiny. Díky použité technologii CIGS fotovoltaických článků je možné současně instalovat více solárních panelů, které se nacházejí na různě orientovaných střešních plochách, případně i s různým sklonem. 
 
Systém solární střechy Lindab SolarRoof je plně kompatibilní s dobře známým systémem pro odvodnění střech Lindab Rainline, systémem pro bezpečnost střech Safety a dalším příslušenstvím pro střechy.
 
Další informace k produktové novince Lindab SolarRoof najdete na webu společnosti a také v níže uvedeném videu.