Video: Jak funguje fotovoltaika na zahradní stavbě?

Ceny energií se v posledním roce zvýšily přibližně trojnásobně. Výhled je přitom zahalen v nejistotě rostoucí inflace a situací v zahraničí. „Rozhodli jsme se vám nabídnout možnost nahradit tradiční zdroje obnovitelnou alternativou. Integrovali jsme solární panely přímo zastřešení pergoly, zimní zahrady a přístřešku pro auto. Vy si můžete vytvořit vlastní solární elektrárnu,“ říká Miroslav Zelený, jednatel společnosti Hobbytec.

Zdroj: HobbyTec

Unikátní produkt

Při vývoji designové fotovoltaiky společnost Hobbytec myslela na funkčnost a výsledný vzhled. Jednotlivé solární panely jsou zabudované přímo v bezpečnostním tvrzeném skle. Elegantní provedení doplňuje design hliníkové konstrukce a vytváří nezaměnitelnou stavbu.

„Srovnatelný produkt na českém trhu nenajdete. Jsme první, kdo nabízí zastřešení se solárními panely. Jím je možné obohatit konstrukce solární pergolysolární zimní zahrady i solární přístřešky pro auto. Oba produkty jsou naší výroby a každý si může zvolit variantu zcela na míru. Celý systém je navíc schopen zcela nahradit fotovoltaiku na běžném rodinném domu,“ vysvětluje Miroslav Zelený.

V rámci našeho komplexního servisu pro zákazníky poskytujeme naším klientům vyřzení dotací na klíč. Máme 99% úspěšnost vyřízení dotací. Navíc pro naše zákazníky zajištujeme kompletní financování do výše 100% pořizovací ceny bez nutnosti ručení.

Také financování je prostřednictvím banky zajištěno formou  hypotéky se splatností až 20 let. Vše je online vyřízeno během několika dnů. Více informací na odkazu: https://www.hobbytec.cz/financovani-fve-pro-domacnosti/ 

Snižte si náklady na energie prostřednictvím fotovoltaické elektrárny Hobbytec®

Rychlá návratnost.

Financování do výše 100% pořizovací ceny. 

Možnost čerpání dotace. 

Vlastní solární elektrárna

Obnovitelné zdroje a využití solární energie jsou již jasným směrem celé společnosti. Solární zastřešení od Hobbytec využívá nejmodernější technologie.

„Díky tomu získáte maximální výkon, který vám pomůže při provozu domácích spotřebičů. Součástí systému je také bateriové uložiště a další vybavení. Získáte úschovnu energie na časy, kdy bude omezený přísun slunečních paprsků,“ dodává Zelený.

Praktický příklad. Při pořízení solárního zastřešení na nejoblíbenější rozměr pergoly 6 x 4 metry získáte ze slunce stejný objem energie, jako kdybyste umístili fotovoltaiku na běžný rodinný dům. Prakticky tak můžete nahradit solární panely na střeše domu za toto elegantní řešení.

Obnovitelné zdroje jsou výrazně podporovány ze strany státu. To platí také o solární energii. Díky tomu můžete v tomto případě čerpat dotace. Jejich výše se odvíjí od velikosti nainstalovaného fotovoltaického systému. Maximální výše je 200 000 Kč.

Ostrovní vs. připojení do sítě

Firma Hobbytec přichází s velmi pestrou nabídku produktů. Můžete si pořídit jednotlivé zahradní stavby na míru, případně zvolit typizované řešení. Zároveň je možné volit mezi dvěma systémy fotovoltaiky. S ostrovní variantou získáte absolutní nezávislost. Vaše solární elektrárna nebude připojena k síti. To znamená, že o provozu nemusíte informovat žádného dodavatele energie. Co si vyrobíte, to také spotřebujete.

Naopak produkty, které připojíte k distribuční síti, potřebují souhlas jejího provozovatele. Takové zahradní stavby musí disponovat určitým výkonem svých solárních panelů. Výhodou je, že přebytečnou energii můžete prodávat dále do sítě.

Transparentnost a stínění

Celý produkt bude naší výroby a my jsme schopni vám vytvořit variantu zcela na míru. V rozměru a barevném odstínu se fantazii meze nekladou.

Při výběru bočních stěn u zimní zahrady, máte na výběr ze skla v rámu a bez rámu. Zastřešení ze solárních panelů propouští až 40 % světla, čímž si zachovává transparentnost a zároveň slouží jako stínění.

B2B spolupráce

„V oblasti zahradních staveb a fotovoltaiky jsme otevřeni B2B spolupráci. Hledáme společnosti, které se zabývají prodeji a montáži fotovoltaických řešení. Jsme schopni jim dodat hliníkovou konstrukci zcela na míru. Na nich pak bude výsledná instalace,“ uzavírá Zelený.