Veolia vstupuje na český fotovoltaický trh

Na konci roku 2019 se skupina Veolia stala majoritním vlastníkem společnosti LG Systems, která se zaměřuje na chytrá řešení a úspory energií, využití a řízení obnovitelných zdrojů, digitalizaci a automatizaci. Díky moderním technologiím společnosti LG Systems hodlá skupina Veolia dále zlepšovat své portfolio energetických řešení a služeb pro byty, domy a města. Nový rozvoj plánuje i v oblasti fotovoltaiky a elektromobility, kde chystá instalaci několika rychlodobíjecích stanic.

Zdroj: Veolia

Zdroj: Veolia

Nabídka komplexních energetických služeb

 

„Naším cílem je maximálně využít naše bohaté zkušenosti z oblasti tradiční energetiky spolu s potenciálem inovativních technologií, a nabídnout stálým i novým klientům to nejlepší z energetických trendů současnosti“, popisuje záměry skupiny Veolia obchodní ředitel Reda Rahma.

 

Aktivity společnosti Veolia Smart Systems se soustředí zejména na oblast tzv. chytrých domácností, na moderní nízkoemisní nebo obnovitelné zdroje energie a chytré řízení budov. Pokrývají celý řetězec od vlastního vývoje a zajištění výroby až po provoz a servis.

 

„Cílem Veolia je skrze svou nejmladší společnost Veolia Smart Systems vybudovat platformu ESCo společnosti, tedy společnosti poskytující komplexní energetické služby toho nejširšího charakteru. Chceme vyvíjet a přinášet nová řešení, služby a produkty odpovídající nárokům nové energetiky i novým potřebám zákazníků,„říká Jakub Tobola, jednatel společnosti Veolia Smart Systems.

 

Fotovoltaika i elektromobilita

Společnosti Veolia Smart Systems se zaměří na instalaci fotovoltaických elektráren pro konečné zákazníky. V současnosti se totiž vyplatí instalace fotovoltaických panelů – ať už se jedná o areál bytového domu, obchodního centra, či rodinný dům.

 

Využitím fotovoltaických panelů mohou zákazníci výrazně snížit platby za elektrickou energii a vzniklé přebytky je možné ukládat do baterií či zpětně dodávat do veřejné distribuční sítě. Díky optimalizaci je možné dosáhnout až 97procentní účinnosti.

 

Veolia Smart Systems pokryje i oblast elektromobility, chce tak přispět k udržitelnému rozvoji a odlišit se tak od konkurence. Svým zákazníkům nabídne nákup vozů na elektrický nebo možnost vybudování dobíjecí stanice. Odborníci Veolia Smart Systems vám poradí s výběrem vhodného řešení pro elektromobilitu, ověří technickou dostupnost, vyřídí nezbytná povolení, postarají se o instalaci i následný provoz dobíjecí stanice.