Sunova Solar uvádí na trh nejúčinnější TOPCon panely

Přední světový výrobce fotovoltaických panelů Sunova Solar představil na veletrhu Intersolar v Mnichově minulý týden novou řadu tří vysoce účinných TOPCon panelů. Všechny nové produkty využívají topologie solárních článků velikosti 182x186mm.

Zdroj: Sunova Solar

Nejúčinnější panel na trhu

Podle sdělení výrobce Sunova Solar nová řada TOPCon panelů pod značkou Tangra L Pro HD má nominální výkon od 585 Wp do 605 Wp. Předností těchto panelů je velmi vysoká účinnost až 22,90%, která je nyní nejvyšší na trhu v segmentu TOPCon panelů podle žebříčku, který sestavila v květnu 2023 agentura Taiyang News.

„Nová konstrukce Sunova Solar umožňuje maximalizovat výkon v poměru k ploše panelů,“ sdělila Andrea Bodenhagen, marketingová ředitelka společnosti Sunova pro Evropu během setkání na veletrhu Intersolar pro redakci portálu www.solarninovinky.cz

Dodávky na podzim

Jak uvedl výrobce Sunova Solar na trhu budou kromě řady TOPCon panelů Tangra L Pro HD 585-605 Wp s bifaciálním dvojitým sklem také k dispozici nové panely s vysokou energetickou hustotou řady Tangra S Pro HD 425-445 Wp (bifaciální dvojité sklo) a  řady Tangra S HD 470-490 Wp (backsheet, nebo-li zadní krycí vrstva z polymeru).

Všechny TOPCon panely společnosti Sunova Solar jsou nabízeny s 30-letou zárukou na výkon a 15-letou zárukou na produkt. Záruky společnosti Sunova Solar jsou garantovány předními renomovanými pojišťovnami jako je Ariel r.e. a Lloyds.

Společnost Sunova Solar zahájí výrobu nové řady TOPCon panelů na podzim letošního roku, kdy budou dostupné pro zákazníky v Evropě.

O společnosti Sunova Solar

Sunova Solar je globální společnost zabývající se výrobou a distribucí řešení  pro obnovitelnou energii, jako jsou fotovoltaické panely, střídače a bateriová úložiště. Společnost byla založena v roce 2016 a nyní má více než 600 zaměstnanců po celém světě.

Společnost Sunova Solar vyrábí vysoce kvalitní solární panely, které splňují striktní normy, pokud jde o výkon, spolehlivost a životnost. Vysoká kvalita výroby je zaručena přísným procesem kontroly kvality, počínaje použitými materiály, výběrem a certifikací dodavatelů, přes výrobní procesy až po celkový design panelů.

V současnosti společnost Sunova Solar vyrábí své produkty ve 3 výrobních závodech v Číně a Vietnamu s výrobní kapacitou 3 GW solárních panelů ročně. Ve druhé polovině roku 2023 navýší společnost Sunova Solar výrobní kapacitu na 10 GW fotovoltaických modulů ročně.