Proč gigant GE (General Electric) vstupuje na český fotovoltaický trh?

Společnost GE (General Electric) působí v energetickém průmyslu více než 100 let. Je známa nejen kvůli silné značce, ale zejména díky špičkové kvalitě. Nyní společnost GE Solar Inverter vstupuje na český fotovoltaický trh. Co ji k tomu vede? Jaká bude její produktová nabídka? A kdo ji bude na trhu zastupovat?


Na výše uvedené otázky odpovídá v exkluzívním rozhovoru pro náš portál Thanasis Sakkas, Sales Director ve společnosti GE Solar Inverter Europe.

Společnost GE Solar Inverter vstupuje na český fotovoltaický trh. Mohl byste nám stručně představit Vaši společnost? Co Vás vede ke vstupu na trh v Česku?

GE je v České republice známou společností. GE má velmi dlouhou historii (přes 100 let) v energetickém průmyslu. GE symbolizuje silnou značku, která je známá díky špičkové kvalitě svých výrobků po celém světě.

Před několika lety se společnost GE Solar Inverter rozhodla proniknout také do solárního průmyslu se svou nabídkou fotovoltaických střídačů. Dnes jsme rádi, že vstupujeme na český a slovenský fotovoltaický trh a nabízíme zde vysoce kvalitní střídače.

Proč jsme se rozhodli vstoupit na český trh? Důvod je velmi jednoduchý. Lidé, projektanti a společnosti, které v Česku realizují fotovoltaické projekty, jsou velmi zkušení. Pokud se nám podaří uspět na českém fotovoltaickém trhu, pak v budoucnu určitě uspějeme v celé Evropě. Tím, že nabízíme naše výrobky v Česku, jsme již dosáhli velkého úspěchu.

Mohl byste nám upřesnit, jak bude vypadat vaše nabídka produktů pro český fotovoltaický trh?

Všeobecně lze říci, že společnost GE Solar Inverter má široké portfolio fotovoltaických produktů zaměřených především na rezidenční a komerční či průmyslové projekty.

Naše produktové portfolio začíná od jednofázových střídačů o výkonu 0,7 kW a pro průmyslové aplikace můžeme nabídnout střídače o výkonu až 120 kW. V České republice se v současné době zaměřujeme na hybridní střídače o výkonu do 10 kW.

 

Na českém fotovoltaickém trhu budete spolupracovat se společnosti BayWa r.e.. Proč jste se tak rozhodli?

Spolupráce se společností BayWa r.e. na českém a slovenském trhu nám dává smysl z několika důvodů.

Za prvé, plně důvěřujeme kvalitě techniků a inženýrů této společnosti. Za druhé, plně věříme ve správnost přístupu této společnosti k trhu. A v neposlední řadě opravdu věříme způsobu, jakým společnost na českém trhu podniká.

Strategická spolupráce se společností BayWa r.e., která bude distribuovat střídače značky GE Solar Inverter, je pro nás příslibem budoucího úspěchu na českém trhu.

A Jakub Fischer, jednatel BayWa r.e. v České republice, k tomu dodává: „Jsme pyšni na to, že si nás společnost GE Solar Inverter, která pochází od General Electric (GE), světoznámá průmyslová firma ze Spojených států vybrala jako partnera pro distribuci svých solárních technologií. Jsem si jist, že český trh ocení kvalitu a hodnoty, které GE představuje. Věřím, že kombinace dovedností a technické podpory BayWa r.e. spolu s přednostmi GE budou úspěchem a zárukou dlouhodobého působení této značky v našem regionu.“


Další informace o střídačích značky GE Solar Inverters: https://www.gesolarinverter.com/