Pozvánka na seminář: NOVELA ZÁKONA O PODPOROVANÝCH ZDROJÍCH ENERGIE – OTÁZKY A ODPOVĚDI

Jménem agentury SEMKON s.r.o. si Vás dovolujeme pozvat na seminář „NOVELA ZÁKONA O PODPOROVANÝCH ZDROJÍCH ENERGIE – OTÁZKY A ODPOVĚDI“. Na semináři získáte aktuální informace k nové legislativě a k chystaným změnám.

Redakce


Termín: 10.9. 2019 | 10:00 – 16:00

Místo: KONFERENČNÍ CENTRUM ČSVTS, NOVOTNÉHO LÁVKA 5, PRAHA 1

V oblasti využívání energie z obnovitelných zdrojů má EU nový cíl a to zvýšit jejich podíl na 32% do roku 2030. Pro Českou republiku to znamená stanovit, které obnovitelné zdroje bude a jakým způsobem podporovat. 

Ministerstvo průmyslu a obchodu proto připravuje obsáhlou novelu zákona 165/2012 Sb. o podporovaných zdrojích energie a novelu energetického zákona. Novely mají mj. řešit kontrolu přiměřenosti podpory pro výrobu z OZE a dále pak nový systém podpory. Mají také stanovit pravidla pro výpočet přiměřenosti podpory tak, aby nedocházelo k překompenzaci. Novinkou by měl být také systém aukcí pro výběr podporovaných zdrojů, který s úspěchem funguje v Německu a ve Franci.

Celý program a možnost registrace naleznete na tomto odkazu. Pro čtenáře www.solarninovinky.cz platí sleva ve výši 10% – při registraci vložte do poznánky slevový kupon: SN2019